Papoušek je nejvtipnějším společníkem. Pro začínající chovatele jsou však vhodné jen některé druhy

Cítíte se doma osamělí a toužíte po domácím mazlíčkovi, který vám do života vnese trochu legrace? Pokud tomu tak opravdu je, doporučujeme si pořídit papouška, jelikož právě papoušek byl označen za nejvtipnějšího společníka. Není to ani pes, ani kočka, je to právě papoušek, který patří k vůbec nejvtipnějším druhům zvířat, jež můžeme ve venkovních voliérách nebo ptačích klecích postavených z hliníkových profilů a stavebnice Aluhobby chovat. Otázkou je, jaký druh papouška si vzít domů.

Je třeba poznamenat, že není papoušek jako papoušek. Existuje nespočetně mnoho druhů, z nichž celá řada není vhodná pro domácí chov proto, že jejich chov je třeba moc náročný, nákladný, že jsou papoušci příliš hluční nebo nebezpeční. Pokud se tedy rozhodnete s chovem papouška začít, je třeba mít na paměti, že jsou pro vás vhodné opravdu jen některé druhy. A my vám prozradíme, jaké druhy si přes práh domu přenést s čistým svědomím.

Andulky pro naprosté začátečníky

Pokud to chcete s chovem papoušků zkusit, doporučujeme to zkusit s nejméně náročnou andulkou. Andulka je mezi lidmi rozhodně nejvíce oblíbená, zejména naprostí začátečníci v chovu papoušků si ji velice cení. Je velice snadné si ji ochočit, také je to vhodný papoušek k dětem. Navíc spolu vícero papoušků skvěle vychází.

Atraktivní a nevšední rozely

Toužíte po méně všedním papouškovi? V takovém případě se vyplatí koupit si rozelu, která je velmi atraktivním papouškem, jenž se pyšní svou pestrobarevností. Jedná se o druh papoušků, který velice rád létá, proto jí pořiďte větší klec nebo venkovní voliéru. S jejím ochočením nebude problém, jde to poměrně snadno.

Je však třeba nutné podotknout, že v případě chovu rozely už nechovejte žádný jiný druh papouška, který by s ní byl v jedné kleci. Mohli by se totiž papoušci vzájemně mrzačit.

V kategorii: Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G
Cesta osobního i profesního růstu Cesta osobního i profesního růstu
Jak si doma připravit dokonalý šálek kávy? Jak si doma připravit dokonalý šálek kávy?
Levná dovolená v Bulharsku Levná dovolená v Bulharsku

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.