Sportujte z pohodlí domova! Správně zvolený rotoped zlepší Vaši kondici…

Rotoped je velmi oblíbený mezi jedinci obou pohlaví a různých věkových kategorií. Na rozdíl od klasického kola je vhodný i pro starší jedince, kteří potřebují pohyb ze zdravotních důvodů. Rotoped poskytuje stabilní oporu, ale zároveň se dají posilovat svaly a procvičovat klouby. Vhodný může být i jako součást rehabilitace. Chcete si také nějaký pořídit, ale v tomto sortimentu se neorientujete? Níže naleznete pár typů pro výběr toho nejvhodnějšího …

Výběr rotopedu podle uživatele i účelu

V zásadě je potřeba rotoped vybírat dle jeho uživatele. Pro udržení kondice je zapotřebí jiný než pro hubnutí atd. Svou roli hraje i váha a výška osob, jenž budou toto náčiní aktivně využívat. K dostání jsou levné rotopedy, u kterých se zátěž  nastavuje manuálně, ale rovněž i ty, které se ovládají digitálně. Každému z nás vyhovuje něco jiného, ale nebojte se, každý si přijde na své!

Kromě zlepšení fyzické kondice pomáhá pravidelné cvičení také zlepšovat krevní oběh. Po nějaké době můžete změnu pociťovat i při dýchání. Potřebujete posílit hýždě a stehna? Pak je pro Vás toto sportovní náčiní tou správnou volbou.

Rotopedy jsou různě konstruovány, mají odlišnou nosnost a brzdový systém, i když ten je u většiny modelů na magnetickém principu, což zaručuje velmi tichý chod. Během cvičení tak nebudete rušit zbytek rodiny např. při sledování televize. Některé jsou určené pro časté a aktivní využívání, ale jiné naopak jen na občasné používání.

Základ nebo multifunkční přístroj?

Rotoped, který je ovládaný manuálně poskytuje pouze základní služby, jako je volba zátěže, nastavitelná výška sedadla či nastavitelná výška řidítek.

U modelů, jenž jsou ovládány digitálně, máme více možností. Součástí jsou jednoduché počítače, které měří rychlost či ujeté kilometry. Pokud investujete větší obnos, může Váš model obsahovat i propracovanější počítač, který může například zaznamenat Vaši tepovou frekvenci či spálené kalorie.

V kategorii: Krása, Volný čas, Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Jak uhlídat své potomky, když jsou venku? Jak uhlídat své potomky, když jsou venku?
Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku
Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.