Power Plate a golf

Power Plate už nějaký ten pátek ovládá i česká fitcentra. Jedná se o skvělý způsob pro lidi, kteří se chtějí nenásilnou formou zpevnit své problematické partie, vylepšit si kondičku, nebo si jen tak zacvičit. Ženy si tento přístroj zamilovaly hlavně proto, že v sobě spojuje posilovnu i wellness centrum dohromady. Po cvičení tělo krásně uvolní masážní program. Kromě zpevněných partií mizí i celulitida a pokožka je pěkně pevná a vyhlazená. Spousta lidí by si kvůli převaze žen na Power Platech mohla myslet, že je tento přístroj určený jenom pro ně. To je ale velký omyl. Power Plate pro svoje téměř zázračné schopnosti využívá spousta sportovců. Přístroj si nemohou vynachválit hlavně golfisté. 

Proč zrovna golfisté?

Power Plate posiluje tělo tzv. trojrozměrnými vibracemi. Díky tomu v sobě spojuje výhody posilovacího i masážního přístroje. Pro golfisty je cvičení na Power Platu ideální hned z několika důvodů:

1. Přístroj zlepšuje golfistům koordinaci, a všechny svaly, které potřebují při výkonu, jsou zpevněné. Díky tomu mohou na hřišti předvést poctivý golfový švih, aniž by je některé části těla zrazovaly. Stojí mnohem pevněji a všechny pohyby, které ke golfu patří, se mu povedou díky perfektně natrénované stabilitě bez jakéhokoliv zakolísání. Navíc má nad svým tělem perfektní kontrolu a nestane se, že by ho tělo zradilo.

2. Díky pravidelnému cvičení na Power Platu si golfisté zlepší svoji celkovou fyzickou kondici, aniž by museli podstupovat náročný trénink.

3. Rotační postoje perfektně protahují svaly. Po určité době cvičení na Power Platu se zlepší hybnost dolních končetin a hlavně zádových svalů. Tělo golfového hráče je ve všech směrech pružnější a pohyby se mu provádějí mnohem snáze.

Power Plate – zbraň proti jednostrannému zatěžování

Častým nešvarem golfistů je jednostranné zatěžování těla při tréninku. Při švihu totiž používají pouze jednu část těla a ta druhá zaostává. To tělu přirozeně neprospívá a mohou se dostavit bolesti. Samozřejmostí je i omezenost pohybu, která hráče omezuje a on tak nepodává takové výkony, jaké by podával při rovnoměrném posílení a protažení svalstva. Power Plate je velice účinny a hlavně kvůli své časové nenáročnosti a příjemnému cvičení si ho golfisté doslova zamilovali.

Trénink bez golfové hole – nesmysl?

Někteří golfisté by se mohli obávat, že jakmile budou trénovat jinak, než se svojí milovanou holí v ruce, přestane je golf bavit, popřípadě se nenaučí důležité techniky. To je ale omyl. I na Power Platu se využívá k tréninku golfová hůl, kterou se díky cvičení naučí hráč mnohem efektivněji používat.

Power Plate v golfových klubech

Jestli vám přijde spojení golfu a Power Platu jako žhavá novinka, vězte, že přístroj už mnoho let úspěšně připravuje na hru spoustu golfistů v britských klubech. Kouzlo tréninku už objevili i čeští golfoví přeborníci, kteří si zdokonalují své dovednosti už více než dva roky.

V kategorii: Volný čas, Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí
Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu
Vyznáte se v kávě? Vyznáte se v kávě?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.