Padání vlasů může mít mnoho příčin. Jak tento problém řešit?

O vlasy dnes ve větší míře nepečují jen ženy, ale také mnoho mužů. Většina lidí přitom nelibě nese, pokud se setkala s problémem vypadávání vlasů. Samozřejmě hovoříme o nadměrném vypadávání vlasových vláken, které je výrazně vyšší než běžná obnova. A jaká je vlastně běžná obnova? Zpravidla se jedná o pár vlasových vláken, které můžeme spatřit třeba po ránu v umyvadle. Každý vlas roste asi 3 roky a pak vypadne. Takto se nám postupně obnoví celá přirozená pokrývka hlavy. Pokud si však vyčesáváte celé chomáče, pravděpodobně máte problém.

Typické příčiny ztráty vlasů

Vždy je potřeba jednoznačně stanovit příčinu vašich problémů. Není to totiž tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Padání vlasů lze v zásadě rozdělit na dvě skupiny příčiny těchto potíží. Ani jedna z nich vás nepotěší, ale je potřeba vědět o kterou z příčin se jedná, abychom odpovídajícím způsobem mohli stanovit léčbu. Může to být:

  • Dědičná predispozice
  • Skryté onemocnění

Pokud máte dědičné sklony ke ztrátě vlasů, jedná se čistě o problém předčasného a nadměrného vypadávání vlasových vláken, se kterým mnoho nenaděláte. Neexistují účinné preparáty, které by vám mohly skutečně významně pomoci. Lze tento proces ale zpomalit, a to zpravidla po konzultaci s dermatologem.

Když je příčina jinde

Zmiňujeme-li skryté onemocnění, tak máme na mysli také možný celkový špatný zdravotní stav vašeho organismu, který může být způsoben nevhodným životním stylem. Proto je potřeba zejména odstranit špatné návyky nebo změnit životosprávu. Podpora růstu vlasů je možná mnoha způsoby. Jednak je to větší příjem vitamínů, ale také správných tuků. Ve stravě se zaměřte také na přijímání dostatku železa a zinku. Doporučujeme rovněž omezit nadměrný styling vlasů, který je může ničit. To samé platí pro časté vyčesávání nebo kulmování či žehlení.

V kategorii: Krása, Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Jak se lidstvu podařilo domestikovat psy a kočky? Jak se lidstvu podařilo domestikovat psy a kočky?
Svět, ve kterém je olivový olej, nabízí zajímavé vánoční dárky Svět, ve kterém je olivový olej, nabízí zajímavé vánoční dárky
Vyrobte vánoční dárek – fotoknihu od HappyFoto! Vyrobte vánoční dárek – fotoknihu od HappyFoto!
Proč se vyplatí včas přemýšlet o výměně počítače a notebooku? Proč se vyplatí včas přemýšlet o výměně počítače a notebooku?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2020 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.