Návod, jak si vybrat kvalitní cestovní pojištění

Lékařská péče je drahá ve všech koutech světa. Pokud vás byť jen na malou chvilku napadlo, že se vydáte za hranice České republiky bez cestovní pojistky, rychle na to zapomeňte. Radši si přečtěte tento článek a naučte se, jak poznat kvalitní cestovní pojistku a neplatit za ni moc.

Ne, modrá karta nestačí!

Stává se, že si lidé pletou cestovní pojištění s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny. Je to chyba, za kterou můžete zaplatit i několik milionů korun. Modrá kartička je pouze zárukou, že ve státech EU máte nárok na nezbytnou zdravotní péči, ovšem jen v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Vše navíc (například transport do nemocnice či zpět do ČR, hospitalizaci aj.) si budete platit sami. Podrobněji se tématu věnuje tento článek.

extrazivot.cz_online.ergo.cz_01

Limity jsou rozhodující!

Nejdůležitější položkou pro každé cestovní pojištění do zahraničí jsou pojistné limity. Je to suma, kterou za vás pojišťovna zaplatí v případě lékařského ošetření, hospitalizace, transportu apod. Ideálně by měly být ve výši 5 000 000 Kč. Pokud jsou nižší, riskujete, že budete muset platit za lékařskou péči i z vlastní kapsy. Před podpisem smlouvy si také důkladně přečtěte podmínky cestovního pojištění. Kvalitní pojistka zahrnuje všechny aktivity, kterým se na pobytu mimo ČR budete věnovat. Pozor si dejte například na nadmořskou výšku (běžně pojistky platí pro události, které se odehrají ve výšce do 3 000 m. n. m.) a také na sporty. Mnoho běžných sportů (volejbal, jízda na koni, šnorchlování apod.) se nachází na seznamu rizikových a je třeba se pro ně připojistit. Pokud hledáte nejvýhodnější podmínky s nejlepší cenou, pomůže vám tato online kalkulačka cestovního pojištění.

Jednejte zodpovědně!

Pro cestu je vhodné si zřídit ještě pojištění odpovědnosti, které vás chrání v případě, když cizí osobě způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku. Stojí jen několik set korun ročně! Sjednejte si také úrazové pojištění a hodí se i pojištění zavazadel.

V kategorii: Cestování, Finance

Mohlo by Vás zajímat:

Paintball v Praze Paintball v Praze
Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu? Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu?
Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem? Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem?
Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.