Jak na ubytování v Chorvatsku

Co se týče ubytování, situace se v Chorvatsku v posledních několika letech značně změnila. Nabízí se ale otázka , či se zlepšila nebo naopak zhoršila. První příčky většinou zaujímají nabídky luxusních hotelů, eventuálně apartmány v těch nejdůležitějších turistických letoviscích. Romantické duše si možná  při pronajmutí malého rodinného domečku na pobřeží budou zoufat, ale ti náročnější klienti budou nadšení. Tato tendence je velice razantní a Chorvatsko se tím už řadí mezi destinace, které jsou určeny spíše pro „bohatší“ turisty. Pro průměrného návštěvníka to znamená dvě věci. Zaprvé si ušetří na dovolenou více peněz a zaplatí si tyto nadstandardní služby, či zadruhé se nebude spoléhat na cestovní kanceláře a zamluví si ubytování někde v soukromí sám.

Když se na to podíváme i z druhé stránky, musíme tento trend v chorvatském ubytování brát i pozitivně. To se projevuje u již zmíněných privátních domků, které zdejší  lidé pronajímají. Vysoká konkurence dražších hotelů a penzionů  totiž nutí pronajímatele, aby domy rekonstruovali, vybavovali je stále dalšími službami jako jsou bazény, vířivky a další,  ale jejich cena se nesmí změnit. Z toho důvodu jsou módní nadstandardně vybavené domy. Ty se většinou vyskytují na velice dobrém místě, jsou kvalitně zařízeny a jejich majitelé jsou velmi laskaví, což se o Chorvatech ví. Díky tomuto ubytování se Chorvatsko a vlastně i celý Jadran stalo slavným. Představuje dokonalé soukromí se vším potřebným, a tak má přece ideální dovolená vypadat..

Hotely

Nyní se podrobněji zaměříme na základní možnosti ubytování. Pochopitelně jako první rozebereme chorvatské hotely. Zrovna hotely poskytují ten největší komfort a rozsah dostupných služeb, což je logické. Jak je zvykem v celé Evropě, i v Chorvatsku se jejich kvalita hodnotí pomocí klasických hvězdiček. Snadno se tak v nich vyznáte. Vezmeme to popořadě, nejnižší kvalitu z hlediska ubytování vám nabídnou hotely s pouhými dvěma  hvězdičkami. To je asi ta samá kvalita vybavení jako v případě nejlevnějších privátních pronájmů. Obsahuje pouze hlavní zařízení. Ovšem můžete na těchto hotelech docela dost peněz ušetřit. Cena se pohybuje v rozmezí 20-50 Eur za noc. Oproti tomu hotely se třemi hvězdičkami poskytují i některé základní služby, ale nejspíš většinu z nich objevíte mimo hotel, a sice v dostupné vzdálenosti od moře. Cena se může vyšplhat na 60 Eur za noc. Jestliže chcete využít i hotelového bazénu, radíme vám rovnou navštívit ten čtyřhvězdičkový, nebo ještě lépe pětihvězdičkový hotel. Ty se obyčejně nacházejí nedaleko moře. Ceny jsou kolem 70 Eur za čtyřhvězdičkový hotel,  a kolem 110 Eur u toho pětihvězdičkového.

Soukromí

Ubytování v soukromí bezpochyby k Chorvatsku patří. Vůbec není náhoda, že hlavně čeští klienti jej běžně využívají a třeba se každý rok vrací do toho samého domečku. Nabídka služeb sice není tak široká a člověk si danou představu vytvoří až na místě, protože nabídky můžou být často zkreslené, ale i tak se jedná o celkem levnou a mnoha případech příjemnou možnost ubytování. Jestliže vyrazíte tzv. naslepo, zaměřte se jen na nápisy jako Sobe, Rooms, či Zimmer, a určitě vás někde ubytují. Samozřejmě se často můžete setkat s následující situací: Chorvaté vábí turisty již na autobusových zastávkách, či vlakových nádražích. To už záleží pouze na vás, jestli dáte přednost pohodlí velkého hotelu, či raději zvolíte kouzelné prostředí rodinných pronájmů. Nepopíratelným faktem je to, že za takové ubytování zaplatíte 10 a víc Eur za noc. A to je lákavá nabídka.

Kempy

Mezi další typické znaky pro Chorvatsko patří kempy. Ty se stejně jako hotely řadí do skupin podle hvězdiček a všechny musí být registrovány. Jestliže rádi táboříte, musíte si svůj ideální kemp najít, v Chorvatsku je totiž přísně zakázané tábořit v přírodě. Na druhou stranu vám zaručí pokaždé vysoký evropský standard, skoro dokonalé sportovní vybavení a nachází se ve všech turistických destinací, nejvíce pak na Istrii a v Kvarnerské zátoce. Obecně můžeme říct, že se ceny v kempech pohybují v rozmezí 2-6 Eur za osobu. Jiné poplatky (auto, karavan atd.) se u každého poskytovatele docela liší.

V kategorii: Cestování Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Chorvatsko pro milovníky kultury a památek Chorvatsko pro milovníky kultury a památek
Přírodní krásy Chorvatska Přírodní krásy Chorvatska
Chorvatská kuchyně Chorvatská kuchyně
Dalmácie Dalmácie

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.