Reklamace zboží

Reklamace je možná v případě, kdy se vyskytla u zboží vada, za kterou prodejce – recenze firem nese odpovědnost. Nezapomínejte na fakt, že prodejce, odpovídá i za vady, které se u zboží vyskytnou v průběhu jeho běžného používání. Dále platí pravidlo, že pokud se vada projeví v průběhu prvních šesti měsíců od převzetí věci, tak se za vadnou považuje  již při převzetí. Kupující má tedy v případě neuznání reklamace možnost nechat si zhotovit posudek od zboží znalce a následně má právo se domáhat svých práv pokud nedojde k dohodě i  soudní cestou.

Jak reklamovat boty 

Situace, kdy chcete reklamovat boty, ale prodejce vám nakonec není ochoten reklamaci uznat, je dnes bohužel dost běžná. Prodejce začne používat výmluvy, že jste obuv nosili do nevhodného počasí, v terénu na který není určena a podobně. Nenechte se přístupem prodejce odradit a zjistěte si jaká máte jako kupující práva. Při reklamaci vždy požadujte sepsání reklamačního protokolu nebo potvrzení o převzetí reklamace prodejcem.

Prodejce nechce vrátit peníze 

Co si ale počít v případě, že nastane situace, kdy prodejce uzná reklamaci bot, ale odmítne vám vrátit vaše peníze. Například po vás místo toho požaduje, abyste si v hodnotě reklamovaného vybrali zboží jiné. Má na to ovšem právo? Tuto situaci upravuje zákon č. 89/2012 Sb. Občanský zákoník, který stanoví, že pokud se jedná o vadu neodstranitelnou, spotřebitel má právo požadovat výměnu věci za novou. V opačném případě má právo od kupní smlouvy odstoupit. Záleží tedy čistě na vás jako na spotřebiteli, kterou z těchto dvou možností se rozhodnete si vybrat. Tudíž v tomto případě spotřebitel požadavek prodejce – hodocení firem, aby si vybral v prodejně jeho jiný výrobek stejné hodnoty, nemusí respektovat. Naopak může požadovat odstoupení od kupní smlouvy a vrácení zaplacené finanční částky. Případným problémům se také vyhnete při nákupu u osvědčeného obchodníka s dobrými recenzemi, zejména pokud se týká nákupu přes internetové e-shopy.

Aplikant.cz je největší hodnotící portál, kde můžete vyhledat nebo přidávat recenze a hodnocení firem z celé České republiky. Recenze jsou přidávány uživateli anonymně a bez nutnosti registrace. Provozovatel hodnotícího portálu je společnost 123jobs Media, e-commerce developer známých on-line aplikací.

V kategorii: Jak na to

Mohlo by Vás zajímat:

Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí
Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu
Vyznáte se v kávě? Vyznáte se v kávě?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.