Jak proběhl běh pro langury? Byli jste součástí?

Zoologické zahrady byly oblíbenou zastávkou mnoha rodin s dětmi. Hlavně děti si v nich pořádně užily, protože viděly taková zvířátka, která jen tak někde neuvidí. Nicméně je nutné podotknout, že během léta jste se v zoologických zahradách v České republice mohli účastnit mnoha akcí, kterými jste mohli pomoct právě exotickým zvířatům, která zde žijí. Takových pomocných akcí bylo během léta hned několik, proto pokud jste se nějaké takové účastnili, děkujeme.

Jednou takovou akcí byl i běh pro langury, který se konal v ostravské zoologické zahradě. Konkrétně se konal 30. srpna, tedy těsně před koncem letošních letních prázdnin. Mohli jste tak se svými dětmi perfektně zakončit letošní prázdniny a ještě navíc jste mohli i pomoct.

Kolik běžců běželo?

Je skvělé, že jste se do běhu pro langury tak pustili. Registrováno bylo 1064 běžců, kteří tak svým běžeckým výkonem podpořili záchranný program pro langury indočínské, které se řadí mezi nejohroženější primáty světa. Dokonce ani samotné vedení zoologické zahrady nevěřilo, kolik lidí se dokáže spojit pro dobrou věc. Také žasne nad tím, jak se tolik lidí do jedné běžecké skupiny vlezlo.

Jak jsme konkrétně přispěli do záchranného programu?

Do záchranného programu jste konkrétně přispěli vstupným. To se pohybovalo zhruba od 290 korun až po necelých šest set (nejvyšší vstupné bylo konkrétně 560korun). Celkový výtěžek zatím nebyl přesně zveřejněn, ale rozhodně se toto napraví během několika dní.

Co se týče samotných běžeckých tras, běželo se nejméně 480 metrů, dále také 2,5 kilometrů a nakonec nejvíce 5 kilometrů. Na kratší vzdálenosti se nebály běžet i maminky s děťátky v kočárcích.

Ostravská zoologická zahrada obecně patří k těm nejkrásnějším vůbec. Je tak opravdovou chloubou krásného města Ostrava. Sjíždějí se do ní návštěvníci z celé republiky – nejvíce však možnost zoologické zahrady v Ostravě využívají blízká města a vesnice, mezi něž se řadí například Frýdek-Místek.

V kategorii: Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Jak uhlídat své potomky, když jsou venku? Jak uhlídat své potomky, když jsou venku?
Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku
Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.