Mnoho lidí si navyklo chodit do práce s tím, že si přes obědovou pauzu zajdou na nějaký skvělý oběd do nejbližší restaurace. Většina lidí si říkala, že stejně těch devadesát korun utratí za pokrm, který si uvaří doma, ale na druhý den už ohřívané jídlo není zrovna to pravé ořechové, proto se raději rozhodneme chodit do restaurací. V horším případě chodí lidé do rychlých občerstvení, kde si myslí, že je to levnější, ale ani zdaleka to tak není. Navíc se často v rychlých občerstveních nenajíte tak, jak byste se najedli nějakého dobrého sytého obědu.
Díky tomu, že žijeme v době, kdy se neustále všechno zdražuje, se tak i lidé asi naučí vařit si, protože právě ceny nejdou nahoru jenom v oblasti mléčných výrobků, vajec nebo u ovoce a zeleniny, ale najednou také porostou i u obědových menu. Vařit si však najednou obědy bude podstatně potíž, protože do nynějška jsme byli zvyklí si pokrmy nechat v restauraci přinést. Jenže který blázen by denně vyhazoval více jak stokorunu ze své kapsy kvůli obědu, který stejně mnohdy není podle našeho gusta?
Kde bude nejlevněji a kde nejdráž?
Na zdražování jsme si už poměrně zvykli, jenom jsme však netušili, že se bude aktuálně zdražovat i v restauracích v době oběda, kdy menu obvykle stále sympatických osmdesát nebo devadesát korun. Těmto dobám však už odzvonilo a my se tak musíme soustředit na to, abychom v peněžence nebo na platební kartě měli vždy o třicet korun navíc. Zhruba to je totiž průměrné navýšení cen obědů.
Nejdráž se samozřejmě najíte ve velkých městech, tedy v Praze, Brně nebo v Ostravě. Tam ceny jdou nahoru rychlostí blesku. Co se týče nejlevnějších měst, pak v průměru devadesát korun zaplatíte za menu oběd v Jihlavě nebo v Olomouci. V těch nejdražších městech se ceny obědu kolem poledne budou pohybovat zhruba mezi sto dvaceti až sto třiceti korunami.