Ritter Sport – jedinečná čokoláda ve tvaru čtverce

rs-1

Jednou z nejznámějších značek čokolády, která se prodává v desítkách zemí po celém světě, je Ritter Sport. Čokolády Ritter Sport jsou známé i díky svému typickému čtvercovému tvaru, kterým se odlišují od většiny ostatních tabulkových čokolád. Kromě specifického tvaru jsou však tyto čokolády proslulé i svou vysokou kvalitou a ve své cenové kategorii tak patří k absolutní špičce. Značka Ritter Sport je oblíbená i u nás v Česku, kde si tyto čokolády můžeme běžně koupit ve většině supermarketů.

 

Jak vznikl typický čtvercový tvar čokolády Ritter Sport?

Historie čokolády Ritter se začala psát před více než 100 lety, v roce 1912, kdy byla společnost založena. V prvních dvaceti letech se však čokolády jmenovaly Alrika. V roce 1932 dostala manželka zakladatele Clara Ritter nápad vytvořit čokoládu, která by se vešla do kapsy každé sportovní bundy, aniž by se zlomila. Čokoláda dostala název Ritter Sport a od roku 1932 se postupně rozšířila po celém světě. Čokolády Ritter Sport během dalších let získaly velkou oblibu nejen v Německu, ale i dalších zemích a tak se začaly objevovat nové a nové příchutě. Dnes vyrábí čokoládovna Alfred Ritter kolem 25 celoročních druhů a vždy na jaro, léto a zimu také 3 sezónní čokolády. Kromě klasických 100g tabulek patří do jejich portfolia také mini čokoládky, velké 250g tabulky, BIO čokolády atd. Vždy na Velikonoce a Vánoce dělá Ritter i speciální sezónní výrobky, ale vždy v typickém čtvercovém tvaru.

 

Sídlo čokoládovny Alfred Ritter

Na rozdíl např. od Milky, která se vyrábí v mnoha zemích včetně Polska, Ukrajiny, Slovenska atd., tak čokolády Ritter Sport se vyrábí pouze na jednom místě a to v německém Waldenbuchu, kde je sídlo firmy Alfred Ritter. Zde se vyrábí kompletní produkce této značky a právě odsud se distribuují čokolády do celého světa. Výhodou je, že všechny čokolády tak mají stejnou chuť a kvalitu a nejsou mezi nimi rozdíly jako u některých jiných značek. Ve Waldenbuchu je kromě samotné firmy také její velký obchod s čokoládami, čokoládová dílna pro děti a také muzeum Ritter s kavárnou.

 

Ritter Sport v České republice

V regálech českých obchodů už se staly čokolády Ritter Sport naprostou samozřejmostí a ve většině obchodů je zákazníci bez problémů seženou. Obvykle je v nich však na výběr jen relativně malý počet druhů – max. 10. O něco lepší výběr Ritter Sport mají prodejny potravin Norma, které jsou však pouze v několika městech ČR. Pokud si tak chceme vybrat z kompletní nabídky a ochutnat i druhy, které se běžně v českých obchodech neprodávají, nezbývá než zkoušet hledat např. v některých menších obchodech třeba v Praze a nebo si čokolády objednat na internetu. Českých internetových obchodů s potravinami, které nabízejí kompletní sortiment čokolád Ritter Sport je naštěstí docela hodně a můžeme si v nich koupit kteroukoliv z cca 30 druhů stogramových čokolád, mini čokoládky nebo i velké 250g tabulky. RS_Frühjahrs-Spezialitäten_2014_Gruppe

Foto: wikipedia, candybrain.de

V kategorii: Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.