Jezte více, važte méně!

Věděla jste, že existuje jídlo, které vám pomůže zbavit se více kalorií, než kolik vám jich dá? Takže čím více toho budete jíst, tím více zhubnete! No není to pohádka?

Uvnitř našich těl se vede válka mezi buňkami, které tvoří svaly a těmi, které tvoří tuk. Jak si ale být jistá, že ty svalové vyhrají bitvu? Dodržováním těchto pěti zásad budete hubnout a při tom nemusíte trpět hladem!

1.    Jezte to, co roste na stromech

jablko

Nebo také na keřích, či jiných rostlinkách. Vašim cílem je vyplnit tělo co nejvíce živinami, které odbourávají tuk. Těmi nejlepšími zdroji jsou ovoce a zelenina a také ořechy. Vědci z University of California v Los Angeles zjistili, že průměrně vážící osoba konzumovala asi dvě porce ovoce denně, zatímco obézní člověk jedl jen jedno ovoce za den. Jiná studie zjistila, že konzumace ovoce na začátku většího jídla snižuje celkový příjem kalorií o 15 procent. Tak do toho!

2.    Dejte tělu dostatek bílkovin

Růst svalů se spouští potravinami bohatými na bílkoviny. Ve skutečnosti pokaždé, když budete jíst 10 – 15 g bílkovin, budete pomáhat růstu svalové hmoty, místo té tukové. „Nejdůležitější dieta pro lidi, kteří chtějí zhubnout, je jíst bílkoviny k snídani,“ říká Louis Aronne, specialista na hubnutí. V jedné studii dokázali, že lidem, kteří začali svůj den jezením vajec, klesla o 65 procent více váha než těm, kteří jedli bagety. Jaký je plán? Jezte více mléčných, vaječných a masových potravin. Ideální je konzumovat denně 1g bílkovin na 1kg tělesné hmotnosti.

3.    Sváča před i po cvičení

Když cvičíte, je lepší jíst více. Dejte si svačinku bohatou na bílkoviny a sacharidy těsně před tréninkem, ale také po tréninku. To urychluje svalový růst a regeneraci. Jako výsledek, můžete spálit více tuku během tréninku a také během příštích 24 hodin. Pozor, čím déle budete čekat s jídlem po cvičení, tím méně bude vaše tělo stavět nový sval.

snídaně

4.    Budete jíst saláty

Saláty jsou velká podpora při hubnutí! Studie zjistila, že lidé držící dietu, kteří jedli více listové zeleniny, ztratili 8,5 krát tolik váhy jako ti, kteří jedli méně. Jezte tedy co nejvíce listové zeleniny. Kromě salátu, je výborný například špenát, který můžete přidat do omelet.

5.    Nezapomeňte na snídani

Když se vzbudíte, je vaše tělo zbaveno paliva pro následující den. Pokud nebudete hned ráno jíst, sníží se váš metabolismus a z jídel, která sníte pak přes den, si tělo vezme mnohem více kalorií. Dokonce se ukázalo, že pravidelně přeskakování snídaně zvyšuje riziko obezity o 450 procent. Jezte tedy 30 – 35 procent své denní dávky kalorií co nejdříve. Pokud nemáte čas nebo chuť na velké jídlo, snězte dvě cereální sušenky, a pak si dejte jogurt a ovoce třeba v práci. A jestli opravdu nechcete ráno vůbec jíst, vypijte alespoň sklenici mléka.

V kategorii: Jak na to Tags: , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Akné a aloe vera Akné a aloe vera
Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Guarana a vliv na hubnutí Guarana a vliv na hubnutí
Hubnutí s Pu-erh čajem Hubnutí s Pu-erh čajem

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.