Jak zachytit to nejlepší i v extrémních chvílích?

1045531_171317009_2Zaznamenávat je trend dnešní informační doby, především mladá generace tíhne k tomu zvěčnit a zachytit naprosto vše. Fotíme to, kde jsme, s kým tam jsme, co tam děláme, jíme a následně to nahráváme na všechny možné i nemožné sociální sítě.

 

Akční kamery vám pomohou natočit jakoukoli akci

Některé věci však skutečně stojí za to, aby je někdo zdokumentoval, jsou to především nevšední věci, kterých se ve svém životě dopouštíme- jedním slovem akce. Je jedno, jestli jezdíte na kole či skateboardu, zda chcete skočit s padákem nebo se potápět na dovolené, tyhle věci stojí za to, aby byly natočeny! Jistě se však shodneme v tom, že sjíždět svah či vlnu a u toho držet kameru a obávat se o její „život“ není ideální řešení, když vás natáčí někdo další záběry tak trochu ztrácejí na nápaditosti, tak co s tím? Odpovědí jsou akční kamery, které dříve využívali především profesionální sportovci, dnes už se však rozšiřují mezi širokou veřejnost.

 S70带防水壳侧面--合并

Co dělá akční kameru opravdu akční?

Aby vaše videa byla opravdu zajímavá a odrážela tedy tak, co opravdu prožíváte, potřebujete vhodné příslušenstvím, díky kterému budete moci mít kameru upevněnou k helmě, tělu, hlavě, či prknu. Nabídka je opravdu bohatá a nic není nemožné.

Další věc jsou samozřejmě funkce kamery, trh s akčními kamerami je opravdu bohatý a naleznete v něm kamery rozličných funkcí i vlastností. Záleží tedy jen na vás a na tom, co od kamery očekáváte či potřebujete. Je rovněž dobré zvážit i obsah balení u kamer, někteří výrobci například MagiCam nebo TrueCam nabízí i bohatou škálu doplňků v základním balení. Je to velmi ekonomické, protože příslušenství vás jinak může vyjít pomalu i na více než kamera.

 

GIRL-1

Speciální funkce akčních kamer

Funkce akčních kamerou jsou skvělá věc- nabízí možnost natáčet či fotit s využitím některých speciálních efektů bez ztráty kvality dat. Navíc si díky nim můžete ušetřit řadu času, kterou byste jinak trávili úpravou záznamu v počítači. Funkcí jsou stovky, proto vyberu pár, které pokládám za stěžejní.

 

Zpomalené záběry: Jakýkoli rychlý sportovní počin můžete snadno zpomalit pomocí tento funkce. Můžete si tak detailně prohlédnout vaši techniku a vidět tak věci v úplně novém světle.

Zrychlené záběry: Přechod mraků, západ slunce to jsou jen dvě možnosti, jak můžete tuto skvělou funkci využít. Tato funkce totiž umožňuje zrychleně nahrát pomalu se odvíjející děj.

Nekonečné nahrávání: Velmi zajímavou funkcí je funkce cyklického nahrávání, která vám umožní nahrávat do nekonečna. Poté co už na vaší paměťové kartě není dostatek prostoru pro další materiál, začne kamera automaticky přemazávat nejstarší materiál tím novým.

Ovládání z větší vzdálenosti: Některé akční kamery (například nový model MagiCam S70), můžete ovládat i z větší vzdálenosti skrze chytrý telefon pomocí aplikace, či dálkový ovladač. To vám umožní využívat základních i některých pokročilých funkcí kamery až na vzdálenost 100 metrů.

Vodotěsnost: Nemusíte závodit v plavání či být vášnivý potápět, stačí vyrazit k vodě v létě s přáteli a už je perfektní příležitost k tomu využít možnosti natáčet s kamerou pod vodou! Díky odolným pouzdrům můžete některé akční kamery ponořit až do hloubky 100 metrů.

Kompaktní rozměry: To je při sportu samozřejmě velmi důležité. Kdo akční kameru nikdy neviděl, bývá zprvu až překvapen její velkosti, protože standardně jsou tyto kamerky opravdu malé a kompaktní.

 

Fotografie k článku poskytla společnost MagiCam- www.magicam.cz

V kategorii: Videa, Volný čas

Mohlo by Vás zajímat:

Znáte tzv. modrý čaj? Znáte tzv. modrý čaj?
Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou
Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz
Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.