Znáte přírodní moc brusinek?

Pochoutka pro pravé gurmány, která má nezaměnitelnou chuť, ale i specifické aroma. To jsou brusinky. Malinké ovoce, snadno zaměnitelné třeba s borůvkou, se dostává do různých specialit, aby doladilo chuť celého pokrmu.

Gurmánský zážitek a lahodná chuť

U nás je brusinka považována za něco extra. Jak jinak se dá vysvětlit to, že měla tu čest a dostala se do národního pokrmu, do svíčkové omáčky a domácími knedlíky, šlehačkou. Ano na kopečku šlehačky se vyjímá lžička červených brusinek. Pro některé, možná nepředstavitelná kombinace, pro naši vlast dokonalá kombinace chutí, ale i barev. Ale svíčková není jediný pokrm, ke kterému se brusinky hodí. S plísňovým sýrem, se smaženým hermelínem, tvoří dokonalou souhru chutí. V některých restauracích se tak ke smaženému hermelínu podávají brusinky. A tak bychom mohli pokračovat donekonečna. Výborný je i čaj z brusinek. Tradičních, ale i netradičních spojení brusinek s nějakým pokrmem je spousta.

Urologických potíží se zbaví člověk díky konzumaci brusinek

Nemoci močového ústrojí jsou velmi nepříjemné. Brusinky jsou skvělými pomocníky s těmito problémy. Jakékoliv druhy onemocnění, ať už jsou to záněty močového měchýře, kvasinková infekce, zánět močové trubice, ale třeba i nachlazení ledvin, může napomoci řešit brusinka. Obsahuje totiž zdraví prospěšné látky, o kterých ví i lékaři. Ti právě doporučují konzumaci brusinek jako domácí léčbu. Tento přírodní lék se dá použít i na problémy s prostatou a pozor dámy, i na menstruační bolesti, které u mnoha žen jsou až nesnesitelné.

Lék i na jiné potíže

Ale to není všechno. Brusinky mají i jiné funkce. Nedá se to shrnout jen na urologické problémy. To by se brusinkám nelíbilo. Ony toho dovedou mnohem více. Blahodárně působí na imunitní systém a brání tělo před oslabením. Výborným pomocníkem jsou i v období chřipek a nachlazení, kde možná nákaza číhá na každém kroku. Kromě tohoto již bohatého výčtu pomáhají brusinky i lidem s chronickým onemocněním. Chrání i srdce a cévy proti vzniku srdečních příhod, které mohou přijít nečekaně. Dále působí preventivně proti žaludečním vředům, kožním onemocněním a bojují se zubním kamenem.

Obsah látek v brusinkách

A jak je vlastně možné, že tak malé plody jsou tak zázračné? Obsahují totiž velké množství vitamínu C a provitamínu A. ale také organické látky, antioxidanty, anti-hnilobné látky. Právě na boj s urologickými problémy je nejdůležitější kyselina elagiková.

Odkud brusinky jsou

Malinkaté brusinky jsou velmi známé asi u většiny společnosti. Nejedná se o žádnou neznámou. Rostou na rostlině Brusnice. Ta plodí tyto červené bobulky. Bohužel se rostlina vyskytuje docela ojediněle. Jedná se o chráněný druh. Původem rostlina pochází z Ameriky, odkud se v současné době většina brusinek dováží. Původní obyvatelé Ameriky, indiáni, věděli o blahodárných účincích těchto plodů a hojně je využívali. Brusnice se začaly vysazovat na každém kroku a dnes je Amerika proslavená svými brusinkami.

V kategorii: Zajímavosti, Zdraví Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Jak zvládat stres Jak zvládat stres
Zaplatí obézní lidé a kuřáci na pojištění v budoucnu více? Zaplatí obézní lidé a kuřáci na pojištění v budoucnu více?
Jak na ranní cvičení Jak na ranní cvičení
Potraviny, po kterých zaručeně zkrásníte Potraviny, po kterých zaručeně zkrásníte

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.