Znáte cvičení s Power Plate?

Fitness centra v současnosti nabízejí spoustu strojů, na kterých si můžete vytvarovat postavu přesně podle svých představ. Jednou z nejúčinnějších možností, která si získává čím dál větší oblibu, je cvičení na přístroji Power Plate. Nejenže si při pravidelném cvičení formujete svůdné křivky, ale navíc si zlepšíte kondici, a zpevníte si svaly kolem páteře, díky čemuž se zbavíte nejen bolestí zad. Možná se vám hned při slovech Power Plate zvedají vlasy na hlavě kvůli tomu, že tato novinka je hodně propagovaný v teleshoppinzích. Na rozdíl od spousty nesmyslů, na které zde narazíte, má ovšem tento cvičební stroj velký potenciál a spousta lidí, co díky němu získala svoji vysněnou postavu, na něj nedá dopustit. 

Jak Power Plate vznikal

Technologii, kterou Power Plate využívá, má na svědomí ruský vědec Vladimir Nazarov. Ten chtěl vymyslet přístroj, který by zvyšoval pružnost těla a nenásilnou formou zpevňoval svalstvo. Bohužel na svůj nápad přišel v dobách rozvoje sovětského vesmírného programu. Cvičební stroj tak začali používat sovětští astronauti k posílení svalů a kostí, které ve vesmíru ochabují. Širší veřejnost se k technologii dostává až v roce 1999, kdy světlo světa spatřuje čistě sportovní varianta přístroje, která dostává název Power Plate.

Jak Power Plate funguje

Power Plate využívá vibrací, které přenáší do svalových vláken. Ty se začnou stahovat a tím se posilují. Přístroj má podobu jakési plošiny s držadlem, kterého se lze v případě ztráty rovnováhy přidržovat. Na plošině se následně provádějí různé cviky za různě intenzivních vibrací, podle toho, jakou partii chcete posílit. Vždy se pracuje pouze s určitou partií. Power Plate je vhodný hlavně pro ty, kterým se do cvičení příliš nechce. Vaše svaly jsou totiž k akci donucené, a na vibrace reagovat jednoduše musí. Vibrace je nutí ke stahům a díky tomu se posilují.

Přizvěte si trenéra

Používání Power Plate sice není nijak složité a zvládne ho bez obtíží každý, ale přeci jenom byste si měli k několika prvním cvičením s přístrojem přizvat na pomoc zkušeného trenéra. Když si hned zezačátku neosvojíte tu správnou techniku, nemusíte se dočkat kýžených výsledků. S trenérem si také dopodrobna rozeberete, jaké partie potřebujete formovat, a získat potřebnou motivaci pro cvičení. Trenér vám podle vašich požadavků a kondice stanoví přesný tréninkový plán, podle kterého budete následně cvičit.

Pro koho je cvičení vhodné

Cvičení na Power Plate je vhodné pro celou řadu lidí. Sportovci si díky němu udrží kondici, lidé, kteří mají sedavé zaměstnání zabrání ochabování svalstva. Starší lidé mohou využít stroj k rehabilitačním účinkům a zbavit se tak celé řady bolestí.

Kdo nemůže cvičit na Power Plate

Jestli jste nadšení, že jste konečně našli nenásilný způsob, jak si vypracovat perfektní postavu a být fit, měli byste vědět, že Power Plate není vhodný úplně pro každého.

Cvičení se nedoporučuje osobám:

V kategorii: Volný čas, Zdraví Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Jak na ranní cvičení Jak na ranní cvičení
Jak se dostat do kondice Jak se dostat do kondice
Cvičení ve vodě Cvičení ve vodě

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.