Zajímavosti o chia semínkách aneb co jste o nich možná nevěděli

V současné době jsou superpotraviny nedílnou součástí zdravé výživy a zdravého životního stylu. Pod pojmem “superpotraviny” si lze představit potraviny, které v sobě ukrývají větší množství minerálních látek, stopových prvků, vitaminů a jiných, tělu prospěšných věcí než jakékoli jiné potraviny. Jedná se dnes o obrovskou skupinu potravin, mezi nimiž najdeme i ovoce, které máme dnes a denně na stole. Mezi superpotravinami mimochodem najdeme také chia semínka, s nimiž jste už určitě přišli do kontaktu.

Chia semínka jsou velice oblíbenou superpotravinou, kterou si lidé často přidávají do láhví s vodou, jelikož tímto způsobem dokážou zahnat hlad a na nějakou dobu zasytí člověka. Jsou známé tím, že obsahují celou řadu tělu prospěšných látek, mezi nimi najdeme i omega-3 mastné kyseliny. Chia semínka jsou obecně velice výživná, dobrá pro zdraví. Prozraďme si několik zajímavostí, o nichž jsme doposud možná nevěděli a které se týkají právě chia semínek.

Zajímavosti o chia semínkách

  • Věděli jste, že chia semínka prospívají dokonce i dětem? Začít je mohou konzumovat už děti starší šesti měsíců, stačí je jen smíchat s čerstvým ovocem. Chia semínka mohou podpořit zdravý vývoj mozku dítěte.
  • Věděli jste, že chia semínka není snadné vypěstovat? Člověk si řekne, že je to velice snadné, vždyť jsou malinká, ale není to tak snadné. Jedná se totiž o velice temperamentní rostlinu, která vyžaduje speciální podmínky při pěstování. Nebude růst všude.
  • Věděli jste, že v chia semínkách se také nachází selen? Jedná se o nejdůležitější součást antioxidačních enzymů, nenajdete ho všude. Ve větším množství ho najdete už pak jen v para ořeších.
  • Věděli jste, že chia semínka si můžete nechat naklíčit? Budou tak skvělé třeba do salátů nebo do příloh k hlavnímu chodu. Stačí je udržovat vlhké po dobu jednoho jediného týdne.

 

V kategorii: Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Tři věci, které si musí podnikatel na začátku podnikání pořídit Tři věci, které si musí podnikatel na začátku podnikání pořídit
Byty v atraktivní lokalitě? Na Vackově probíhá další výstavba! Byty v atraktivní lokalitě? Na Vackově probíhá další výstavba!
Na chladné měsíce je potřeba se přichystat včas. Připravte svou garáž i auto Na chladné měsíce je potřeba se přichystat včas. Připravte svou garáž i auto
Se sublimačním tiskem zvládnete to, co nikdy předtím Se sublimačním tiskem zvládnete to, co nikdy předtím

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.