Zajímavosti o chia semínkách aneb co jste o nich možná nevěděli

V současné době jsou superpotraviny nedílnou součástí zdravé výživy a zdravého životního stylu. Pod pojmem “superpotraviny” si lze představit potraviny, které v sobě ukrývají větší množství minerálních látek, stopových prvků, vitaminů a jiných, tělu prospěšných věcí než jakékoli jiné potraviny. Jedná se dnes o obrovskou skupinu potravin, mezi nimiž najdeme i ovoce, které máme dnes a denně na stole. Mezi superpotravinami mimochodem najdeme také chia semínka, s nimiž jste už určitě přišli do kontaktu.

Chia semínka jsou velice oblíbenou superpotravinou, kterou si lidé často přidávají do láhví s vodou, jelikož tímto způsobem dokážou zahnat hlad a na nějakou dobu zasytí člověka. Jsou známé tím, že obsahují celou řadu tělu prospěšných látek, mezi nimi najdeme i omega-3 mastné kyseliny. Chia semínka jsou obecně velice výživná, dobrá pro zdraví. Prozraďme si několik zajímavostí, o nichž jsme doposud možná nevěděli a které se týkají právě chia semínek.

Zajímavosti o chia semínkách

  • Věděli jste, že chia semínka prospívají dokonce i dětem? Začít je mohou konzumovat už děti starší šesti měsíců, stačí je jen smíchat s čerstvým ovocem. Chia semínka mohou podpořit zdravý vývoj mozku dítěte.
  • Věděli jste, že chia semínka není snadné vypěstovat? Člověk si řekne, že je to velice snadné, vždyť jsou malinká, ale není to tak snadné. Jedná se totiž o velice temperamentní rostlinu, která vyžaduje speciální podmínky při pěstování. Nebude růst všude.
  • Věděli jste, že v chia semínkách se také nachází selen? Jedná se o nejdůležitější součást antioxidačních enzymů, nenajdete ho všude. Ve větším množství ho najdete už pak jen v para ořeších.
  • Věděli jste, že chia semínka si můžete nechat naklíčit? Budou tak skvělé třeba do salátů nebo do příloh k hlavnímu chodu. Stačí je udržovat vlhké po dobu jednoho jediného týdne.

 

V kategorii: Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem
Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to? Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2022 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.