Z jakých materiálů se šijí plavky push up

Výběr látek, ze kterých se šijí plavky, je obrovský. Plavky push up nejsou nikterak v tomto ohledu omezeny. Záleží hlavně na vás, jestli vám záleží více na materiálu anebo třeba na střihu či barvě samotných plavek push up. Pojďme se ale konkrétně zabývat jednotlivými látkami, z nichž jsou plavky tohoto typu šity.

Na prvním místě bychom měli jmenovat třeba takový polyamid. Ten je materiálem ryze syntetickým, tedy umělým. Jestliže budeme pátrat po jeho základu, tak se dostaneme k tomu, že se v podstatě jedná o jakýsi druh plastu, z něhož byla postupem času a neutuchající snahou vyšlechtěna mikrovlákna. Z polyamidu nejsou ovšem ušity jen plavky, ale šije se z něj běžně jak pánské spodní prádlo, tak i spodní prádlo pro ženy. Vždyť z mikrovlákna jsou vyrobeny i takové košilky. Polyamid je u plavek push up použit většinou z 80%.

Dalším velmi zajímavým materiálem se stal elastan. Tato látka je schopna dodat plavkám push up pružnost, která se mnohdy stává základem push up efektu.

Pokud dáváte přednost raději materiálům ryze přírodním, tak určitě nepohrdnete plavkami push up, jejichž základ tvoří bavlna. Pakliže máte nějakou alergii na syntetiku, tak vám ostatně ani nic jiného nezbude. Nicméně nemusíte věšet hlavu, jelikož bavlna je materiálem, který působí na pokožku velmi příjemně a dají se z něj vykouzlit různé střihy a barevně může být také velmi povedený. Co se týká samotného procentuálního zastoupení bavlny, tak ta se může nacházet v daném modelu push up plavek v různém zastoupení. Od takových 5% až do 100% . Pokud bychom měli jmenovat další látky, které se používají při výrobě push up plavek, tak se jedná třeba o takový neopren. U toho je to s výběrem barev poněkud komplikovanější, nicméně vybrat se také dá. Z dalších materiálů jmenujme třeba takový spandex anebo nylon.

V kategorii: Krása Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Jak si vybrat správné plavky Jak si vybrat správné plavky
Trička s vtipným potiskem Trička s vtipným potiskem
Jak kupovat spodní prádlo na internetu Jak kupovat spodní prádlo na internetu
Historie plavek od jejich počátků až po současnost Historie plavek od jejich počátků až po současnost

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.