Vyhněte se nejčastějším chybám, kterých se dopouštíte v rámci péče o pleť v zimě

Zima je konečně tady, a ať jste z nadvlády ledové královny nadšená, nebo ne, měla byste se zaměřit na svou pleť. Právě ta totiž v chladném počasí trpí a je třeba o ni pečovat ještě o něco intenzivněji než v průběhu roku. Možná se o to snažíte, ale přesto si kolikrát připadáte jako v cizí kůži. Suchá a věčně napnutá pokožka není zrovna příjemná, a když se k ní přidají tvorba šupinek a praskání, sváteční nálada je hned pryč.

Abychom vám péči o pokožku v zimě usnadnili, připravili jsme soubor nejčastějších chyb, kterých pravděpodobně dopouštíte i vy.

Nepoužívejte krémy s nevhodným složením

Jedním z častých mýtů je tvrzení, že v zimě není moudré používat hydratační krémy. V případě extrémních mrazů by údajně mohly způsobit zamrznutí vody ve tváři a její popraskání… Samozřejmě to není pravda. Hydratace je naopak velmi důležitá, nicméně kosmetika by měla mít podobu emulze. Podle odborníků jsou ideální krémy s vysokým podílem tukových látek a antioxidantů – ty zajistí, aby se na pleti nepodepsal znečištěný vzduch.

Krémem nešetřete

Přijměte fakt, že během zimy kůže potřebuje spoustu výživných látek a vláhy. Důvodem není pouze chladné počasí, ale také více vrstev oblečení – kůže kvůli tomu méně dýchá a má tendenci hrubnout. Příliš jí neprospívají ani horké koupele, které způsobují nadměrné vysušování. Se suchou pletí se tak mohou potýkat i lidé s jinak normální pokožkou.

A právě proto byste na sobě neměla krémem šetřit. V případě vhodně zvolené kosmetiky pro suchou pleť platí, že více znamená lépe.

Nepodceňujte ochranu před sluncem

Ochranu před ostrými slunečními paprsky většina lidí v zimě neřeší. A to je chyba, protože mohou potrápit pokožku stejně jako v létě, a to především na horách. Pořiďte si proto denní krém s ochranným faktorem a na lyže se vybavte opalovacím krémem. Jinak se spálíte, udělají se vám pigmentové skvrny a pleť předčasně zestárne.

Neodmítejte sklenici vody (hodně pijte!)

Chladné počasí k dodržování pitného režimu nikoho příliš nemotivuje. Pokožka kvůli tomu trpí – vysušuje se a tvoří se na ní šupiny. Proto nezapomeňte na význam pravidelného doplňování tekutin. Preferujte vodu a čaj, slazeným nápojům se vyhýbejte – ty vašemu tělu nijak neprospějí. Stejně tak si raději odepřete kávu a alkohol. Obojí vás může vysušit.

Nezapomínejte na rty a na ruce

Jestli péči o rty řešíte pouze rtěnku či leskem, případně svá ústa nechráníte vůbec, měla byste začít. Mrazy mohou rty pořádně potrápit, a přitom stačí používat ochranný balzám. Poslouží vám jako skvělá prevence před popraskáním, které bývá velmi bolestivé.

Co se týče rukou, pravidelně je vyživujte kvalitním krémem na suchou pokožku a chraňte je před mrazem rukavicemi.

V kategorii: Jak na to, Krása

Mohlo by Vás zajímat:

Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem
Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to? Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2022 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.