Vyhněte se nejčastějším chybám, kterých se dopouštíte v rámci péče o pleť v zimě

Zima je konečně tady, a ať jste z nadvlády ledové královny nadšená, nebo ne, měla byste se zaměřit na svou pleť. Právě ta totiž v chladném počasí trpí a je třeba o ni pečovat ještě o něco intenzivněji než v průběhu roku. Možná se o to snažíte, ale přesto si kolikrát připadáte jako v cizí kůži. Suchá a věčně napnutá pokožka není zrovna příjemná, a když se k ní přidají tvorba šupinek a praskání, sváteční nálada je hned pryč.

Abychom vám péči o pokožku v zimě usnadnili, připravili jsme soubor nejčastějších chyb, kterých pravděpodobně dopouštíte i vy.

Nepoužívejte krémy s nevhodným složením

Jedním z častých mýtů je tvrzení, že v zimě není moudré používat hydratační krémy. V případě extrémních mrazů by údajně mohly způsobit zamrznutí vody ve tváři a její popraskání… Samozřejmě to není pravda. Hydratace je naopak velmi důležitá, nicméně kosmetika by měla mít podobu emulze. Podle odborníků jsou ideální krémy s vysokým podílem tukových látek a antioxidantů – ty zajistí, aby se na pleti nepodepsal znečištěný vzduch.

Krémem nešetřete

Přijměte fakt, že během zimy kůže potřebuje spoustu výživných látek a vláhy. Důvodem není pouze chladné počasí, ale také více vrstev oblečení – kůže kvůli tomu méně dýchá a má tendenci hrubnout. Příliš jí neprospívají ani horké koupele, které způsobují nadměrné vysušování. Se suchou pletí se tak mohou potýkat i lidé s jinak normální pokožkou.

A právě proto byste na sobě neměla krémem šetřit. V případě vhodně zvolené kosmetiky pro suchou pleť platí, že více znamená lépe.

Nepodceňujte ochranu před sluncem

Ochranu před ostrými slunečními paprsky většina lidí v zimě neřeší. A to je chyba, protože mohou potrápit pokožku stejně jako v létě, a to především na horách. Pořiďte si proto denní krém s ochranným faktorem a na lyže se vybavte opalovacím krémem. Jinak se spálíte, udělají se vám pigmentové skvrny a pleť předčasně zestárne.

Neodmítejte sklenici vody (hodně pijte!)

Chladné počasí k dodržování pitného režimu nikoho příliš nemotivuje. Pokožka kvůli tomu trpí – vysušuje se a tvoří se na ní šupiny. Proto nezapomeňte na význam pravidelného doplňování tekutin. Preferujte vodu a čaj, slazeným nápojům se vyhýbejte – ty vašemu tělu nijak neprospějí. Stejně tak si raději odepřete kávu a alkohol. Obojí vás může vysušit.

Nezapomínejte na rty a na ruce

Jestli péči o rty řešíte pouze rtěnku či leskem, případně svá ústa nechráníte vůbec, měla byste začít. Mrazy mohou rty pořádně potrápit, a přitom stačí používat ochranný balzám. Poslouží vám jako skvělá prevence před popraskáním, které bývá velmi bolestivé.

Co se týče rukou, pravidelně je vyživujte kvalitním krémem na suchou pokožku a chraňte je před mrazem rukavicemi.

V kategorii: Jak na to, Krása

Mohlo by Vás zajímat:

Kosmetické služby v salonu Adefacto Kosmetické služby v salonu Adefacto
Visionplan-3D: Vaše cesta ke geodézii a virtuálním prohlídkám Visionplan-3D: Vaše cesta ke geodézii a virtuálním prohlídkám
Od zrna k šálku – Cesta napříč kulturami a časem Od zrna k šálku – Cesta napříč kulturami a časem
Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.