Velké Losiny

letec

Jedno z nejkrásnějších míst v České republice, kde můžeme strávit prázdniny či dovolenou, nebo alespoň zajet na krátký výlet, jsou Velké Losiny. Obec Velké Losiny leží v Olomouckém kraji, necelých 10 km od města Šumperk. Místo je snadno dostupné jak autem, tak hromadnou dopravou – do Velkých Losin jezdí autobusy i vlaky. Jaká místa stojí v Losinách za návštěvu?

Termální lázně

Asi nejatraktivnější součástí Velkých Losin jsou jejich lázně. Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejoblíbenější lázně v Česku a díky svým termálním pramenům mají velmi příznivé účinky na různé nemoci (kožní nemoci, nervové nemoci, pohybový aparát atd.). Součástí lázní je několik budov včetně luxusního hotelu Diana. Až doteď k losinským lázním patřilo i venkovní termální koupaliště, ale momentálně probíhá výstavba nového termálního parku, který by měl být v provozu od léta 2014. V České republice unikátní stavba, která bude v provozu po celý rok, by měla zahrnovat šest bazénů, z toho tři venkovní a tři vnitřní.

Ruční papírna

Dalším významným prvkem je ve Velkých Losinách ruční papírna, která byla založena v 16. století. Dodnes se v ní papír stále ručně vyrábí a papírna byla vyhlášena národní kulturní památkou. Její součástí je i muzeum papíru, které je přístupné veřejnosti a patří tak mezi nejzajímavější místa v této obci. V areálu papírny je také restaurace a obchod, ve kterém si návštěvníci mohou koupit různé výrobky z ručního papíru.

Zámek

Hodně navštěvovaný je ve Velkých Losinách také zámek. I ten byl postaven v 16.století a stejně jako papírna byl prohlášen za národní kulturní památku. V 17. století se zde odehrávaly čarodějnické procesy, na jejichž motivy byl natočen film Kladivo na čarodějnice. Pro veřejnost je zámek otevřený od dubna do října.

zámek

Ubytování

Co se týká ubytování ve Velkých Losinách, tak zde můžeme využít nabídky několika hotelů i penzionů. Kromě již zmíněného hotelu Diana je přímo v centru obce také hotel Praděd. Vedle hotelů je pak v Losinách také několik penzionů, kde je možné sehnat ubytování za příznivější ceny – např. penzion Terasa nebo penzion Fit. Z restaurací v Losinách určitě stojí za návštěvu Mira Bar, který je známý svou skvělou kuchyní.

Okolí

Pokud jde o okolí Velkých Losin, tak v jejich blízkosti je spousta atraktivních turistických tras – nedaleko se nachází např. Červenohorské sedlo atd. Pro cyklisty je v blízkém okolí obce několik zajímavých cyklotras. Nejbližším větším městem je pak Šumperk, který je od Velkých Losin vzdálený cca 9 km a jezdí tam pravidelné autobusové i vlakové spoje.

foto: losiny.cz

V kategorii: Cestování

Mohlo by Vás zajímat:

Jak uhlídat své potomky, když jsou venku? Jak uhlídat své potomky, když jsou venku?
Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku
Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.