Už jste ochutnali Bubble tea?

bubble1

Bubble tea je lahodný sladký nápoj, který se vyrábí z čaje a přidávají se do něj různé sladké příchutě, kuličky se šťávou atd. V poslední době je Bubble tea čím dál populárnější a stánky s tímto nápojem se objevují v mnoha českých městech. Kdy a kde vznikl „bublinkový čaj“ a z jakých druhů si můžeme vybrat?

 

Kdy vznikl Bubble tea?

Historie dnes velmi oblíbeného Bubble tea není moc dlouhá. Nápoj se poprvé objevil v osmdesátých letech minulého století v Taiwanu. Z místních čajoven se pak postupně začal rozšiřovat do celého světa a před několika lety si ho poprvé mohli dopřát i lidé z České republiky. Dnes už je Bubble tea u nás docela hodně rozšířený a zvláště ve velkých městech najdeme velké množství provozoven.

Druhy Bubble tea

Základem Bubble tea je čaj a to buď slabší zelený nebo silný černý. Jednotlivé bublinkové čaje pak dělíme podle druhů na ovocné a mléčné, ale objevují se i speciální druhy, jako třeba jogurtové nebo ledové čaje. Vybrat si vždy můžeme z širokého spektra příchutí, mezi kterými převažují hlavně ty ovocné (jahoda, banán, kiwi, mango atd.), ale i různé sladké příchutě jako je čokoláda, kokos, vanilka, taro atd. Další důležitou složkou každého Bubble tea je pak tzv. topping. Jedná se o kuličky, které jsou nejčastěji z tapioky, nebo ovocné kuličky, ze kterých po kousnutí vyteče ovocná šťáva. Kromě nich se jako topping používá např. želé, puding atd. Druhů Bubble tea existuje velké množství a většinou je možné si i namíchat více příchutí do jedné, nebo vyzkoušet neobvyklé příchutě jako třeba Tiramisu či Créme Brulée.

V čem se Bubble tea podává?

Bubble tea se prodává v plastových kelímcích, podobných, v jakých se běžně prodávají třeba různé ovocné šťávy nebo koktejly. Nahoře ale není víčko, ale vždy je na něm zatavená fólie. Díky tomu si můžeme Bubble tea vzít třeba domů, aniž by hrozilo, že nám jeho obsah vyteče. Nezbytnou součástí je pak speciální tlusté brčko, které musí být silnější, aby jím prošly kuličky, jenž jsou samozřejmou součástí každého Bubble tea.

Kde si můžeme Bubble tea koupit?

Místa, kde si můžeme dát lahodné Bubble tea, neustále přibývají. Najdeme je hlavně ve velkých nákupních centrech, ale i v samostatných provozovnách. Nejvíce poboček s Bubble tea je v Praze, Brně a dalších velkých městech, ale postupně se začínají objevovat i v menších sídlech. Většinou se jedná o pobočky, patřící pod celou síť provozoven – k těm největším patří např. Bubbleology, Bubblemania nebo Tea- One.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Foto:  bobaholics.tumblr.com, www.picstopin.com

V kategorii: Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Papoušek je nejvtipnějším společníkem. Pro začínající chovatele jsou však vhodné jen některé druhy Papoušek je nejvtipnějším společníkem. Pro začínající chovatele jsou však vhodné jen některé druhy
Matka jako ohrožený druh Matka jako ohrožený druh
Co to je krabičková dieta Co to je krabičková dieta
Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2020 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.