Tři věci, které si musí podnikatel na začátku podnikání pořídit

V současné době stále více lidí začíná podnikat, začínají fungovat takzvaně na vlastní noze. Důvodem je to, že si chtějí plnit své vlastní sny, nechtějí pracovat a plnit sny někomu jinému. Zatímco někteří se hrnou do velkého světa byznysu tak, že založí vlastní společnost a značku, jiní to zatím zkouší jako osoby samostatně výdělečně činné čili jako takzvané OSVČ. Ať už do světa podnikání skočíte jako velcí podnikatelé nebo jako drobní živnostníci, na začátku podnikání byste si rozhodně měli pořídit tři věci. Jaké věci to jsou?

Vizitky

Z počátku podnikání budete pravděpodobně jezdit po veletrzích a konferencích, kde své služby nebo produkty budete nabízet. Abyste na sebe rychle předali kontakt, vyplatí se mít v kapse vizitky, na nichž bude napsáno jen to nejdůležitější, a sice jméno, příjmení, vaše pozice ve firmě, název firmy, její adresa, případně váš e-mail nebo fax, pokud ho v dnešní době využíváte.

Vizitky jsou rozhodně něco, do čeho se musí investovat z počátku podnikání. Vyplatí se je mít, jak jinak rychle předáte kontakt na sebe potencionálnímu investorovi, zákazníkovi nebo třeba budoucímu zaměstnanci?

Propisky

Propisky jsou většinou první investicí každého podnikatele. Lidé chtějí mít vlastní propisky, na nichž bude jejich jméno nebo kontaktní údaje. Propisky jsou navíc skvělým reklamním předmětem, který můžete zdarma rozdávat třeba na zmiňovaném veletrhu. Budou připomínkou a třeba důvodem, proč lidé přijdou do firmy nebo proč ji budou kontaktovat.

Dnes jsou reklamní propisky po letech na svém vrcholu. I v době elektroniky a moderních technologií jsou nedostatkovým zbožím, které se vyplatí mít stále po ruce.

Diář

Ať už elektronický nebo papírový – diář je něco nepostradatelného a měl by ho mít každý podnikatel i drobný živnostník. Zapisovat si do něj vše potřebné, jako jsou schůzky nebo takzvané deadliny objednávek.

V kategorii: Finance, Jak na to

Mohlo by Vás zajímat:

Proč nebankovní půjčka? Proč nebankovní půjčka?
Tatralandia láká i v zimě. Prožijte typické letní radovánky už na začátku roku Tatralandia láká i v zimě. Prožijte typické letní radovánky už na začátku roku
Je vše, co víte o pitném režimu, pravda? Odhalme mýty a potvrďme si fakta Je vše, co víte o pitném režimu, pravda? Odhalme mýty a potvrďme si fakta
Ocelové vany Kaldewei Ocelové vany Kaldewei

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2020 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.