Tipy jak předejít chřipce a nachlazení

sick womanJak už to tak bývá, v zimním období jsme mnohem náchylnější k onemocnění. Svátky skončily, většina z nás se vrací do zaměstnání a času na odpočinek již moc nezbývá. Perfektní příležitost pro veškeré bacily a viry, aby se chopily svých zbraní a sebraly nám poslední zbytky energie.

Pokud jste již zalehli s pořádnou rýmou či chřipkou, na preventivní opatření už je pro Vás pozdě. Jakmile jste ale jedni z těch posledních ve Vašem okolí, kteří nechodí s papírovým kapesníkem u nosu, je na čase se začít bránit, abyste případné nákaze předešli.

V tomto období bude vitamin C Vaším nejvěrnějším kamarádem. Jak všichni víme, posiluje imunitu a pomáhá předcházet chřipkovým onemocněním. Můžete si ho koupit v tabletkách a pravidelně ho užívat, větší účinnost má ale samozřejmě získaný z přírodních zdrojů. Zkuste si do vody nakapat několik kapek čerstvé citronové šťávy, ve větším množství vody se kyselá pachuť ztratí a vy budete obohaceni o vitamin C. Výborným životabudičem je také čerstvě vymačkaná šťáva z pomerančů, zkuste si proto ráno místo kávy udělat pomerančový fresh. Množství vitaminu C v pomerančové šťávě na Vás bude působit podobným způsobem jako kofein ve Vaší kávě, avšak bude to mnohem zdravější.

Nenechte se oklamat ročním obdobím a oblékejte se podle teplot, které venku panují. Zatím to vypadá, že opravdu chladné zimní počasí nás míjí, nemusíte se tedy hned zachumlávat do nejteplejšího zimního kabátu. Musíte si uvědomit, že opravdu mrazivé zimní počasí nás teprve čeká, proto není dobrý nápad se v pěti stupních nad nulou potit v péřovém kabátě, zachumlaní do šály až po oči. Naše tělo si navykne na určitou teplotu a při nižších teplotách už nebudete vědět, co si na sebe obléci, aby Vám nebyla zima.

Období svátků už je za námi, proto by bylo pro náš organismus dobré, kdybychom po tom několikatýdenním šílenství plném cukroví, mastných a tučných pokrmů a alkoholu trochu změnili jídelníček. Dopřejte si trochu více ovoce a zeleniny a naládujte Vaše tělo vitamíny. Specielně v období nachlazení a chřipek je správná životospráva velmi důležitá.

Nesmíme zapomínat na odpočinek, který je pro regeneraci našeho těla také důležitý. Únava v chladném počasí nedělá žádnou dobrotu a mohla by se Vám pěkně vymstít. Spěte alespoň osm hodin denně, aby se Vaše tělo stihlo vzpamatovat z náporu všedních dní. Vyhněte se stresu a odpočívejte.

Pokud cestujete hromadnou dopravou, jste vystaveni ještě většímu nebezpečí nákazy. Dodržujte proto hygienu. Myjte si častěji ruce. Můžete si pořídit antibakteriální dezinfekční gel na ruce, který lze použít kdykoliv a kdekoliv, když zrovna není možnost dostat se k umyvadlu s tekoucí vodou a mýdlem. S těmi to gely ale není radno to přehánět, můžete si pak přivodit ještě větší náchylnost k infekcím, proto všeho s mírou.

Snad se Vám podaří všem infekcím uniknout, a pokud Vás již skolily, nezbývá Vám nic jiného, než nemoc přetrpět a být příště moudřejší v prevenci.

V kategorii: Jak na to

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.