Tetování – moderní doplněk na kůži

tetování2Tetování se v dnešní době stává čím dál tím více módní záležitostí. Doba, kdy se na tetovaného člověka hledělo s jistými předsudky, je naštěstí dávno za námi.  Tetování je současný módní trend, kterému podléhá stále více lidí. Věková hranice zde nehraje roli.  Módními ikonami se v něm stávají David Backham, Rihhana, ale i třeba český fotbalista Tomáš Řepka.

Při tetování nanáší tatér pomocí tetovací jehly pod kůži částečky barviva. Při použití odborné terminologie lze tedy tetování nazvat mikro-pigmentovou implantací.

Tetování se dá přirovnat k uměleckému obrazu, který si jeho majitel nosí na svém těle po celý život.  Návštěvě tetovacího salónu by tedy mělo předcházet opravdu důkladné zvážení všech pro a proti. Volba kresby je srdeční záležitostí každého tetovaného člověka.  Tetování na kůži vyjadřuje většinou jeho pocity, symboly, touhy a přesvědčení. I toto výtvarné umění má spousty stylů. Klasický, oldschool, ornamenty, nápisy, japonské tetování, biomechaniku.

Na jaké základní druhy lze tetování rozdělit?

  1. Tetování trvalé
  2. Tetování dočasné – hennou. Vydrží několik dní až týdnů a je nebolestivé.
  3. Pernamentní – make up.  Používá se pro zvýraznění obočí, rtů a očí. Ženy s tímto tetováním se nemusí každý den malovat. Vydrží až 5 let.

Henna obsahuje mnoho pigmentu a při nanášení na tělo tento pigment reaguje s kůží, a tím vzniká kresba. Nejčastěji se lidé nechávají tetovat hennou na dovolených v afrických zemích či na Blízkém Východě. Tetovaní hennou prostě patří k létu, prázdninám a dovoleným, kdy lidé odhalují svá těla, a proto si je rádi zdobí. Buďte však opatrní na hygienické prostředí, kde Vám tetování provádějí, občas se stává, že si lidé současně s tetováním přivezou i škaredý ekzém či svědivou vyrážku. Dětem ani alergikům ho ale dermatologové nedoporučují. A jaká jsou místa, kde si lidé nejčastěji nechávají vytvořit tetování?  Pro ženy a dívky je to lopatka, spodní část zad a okolí pupíku. Muži si pro umístění svých ornamentů vybírají zase ramena nebo záda. Tetování do patnácti centimetrů obvykle zabere až dvě hodiny. Cena kvalitního tetování se pohybuje v průměru od 500 korun výš.

A jak je to s bolestí při tetování? Tu každý člověk snáší jinak.  Nejhorší jsou první tři minuty…  Ale co by člověk nevydržel pro krásu, že ano?

tetování

Foto: FreeDigitalPhotos.net

V kategorii: Zajímavosti Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.