Steve Martin přestřelil na Twitteru

Herec a komik Steve Martin (68) těžce šlápnul vedle, když na svém Twitteru odpovídal na dotazy ohledně gramatických pravidel, v čemž se doslova vyžívá. Vše se zvrtlo, když se jeho fanoušek zeptal, jak se píše slovo „lasonia“.  Milovník hry na banjo  se svému fanouškovi snažil vtipně odpovědět, tak jak  má ve zvyku a průšvih byl na světě.  Martin odpověděl poněkud rasově nevhodným vtipem:  „To záleží na okolnostech. Jste v afroamerické čtvrti nebo v italské restauraci“?

Tato odpověď na Twitteru  urazila velké množství jeho fanoušků, proto ji raději ihned odstranil a okamžitě se omluvil, poté se omluvil ještě jednou: “Věděl jsem, že jsem neměl dělat vtip na jméno Lasonia. Měl jsem odpovědět, že se píše buď Lasonia nebo lasagne, v závislosti na tom, co jste měli na mysli.  Že znělo podobně v tomto vzácném a konkrétním kontextu mi přišlo legrační. Byl to vtip. Když se tweet zobrazil, tak jsem viděl některé negativní komentáře, proto jsem ho okamžitě odstranil a omluvil se. Vypadalo to, že si dělám legraci z afroamerických jmen. Později jsem na to vše myslel a uvědomil jsem si, že byl tento tweet nezodpovědný, proto jsem  učinil rozsáhlejší omluvu, aby se vše vysvětlilo. Steve Martin byl pod palbou ze všech stran, dokonce některé servery uváděly, že Martinův tweet pomlouvá pravopis lidí, žijících v afroamerických čtvrtích. Některé servery zašly dokonce tak daleko, že znění tweetu upravily a napsali: „Záleží na tom, jestli jste v afroamerické restauraci nebo italské restauraci“. Bylo zřejmé, že takto nesprávně citovaný tweet naznačuje, že afroameričané nedokáží správně hláskovat „lasagne“ v nabídce jídel. Více pravděpodobné vysvětlení však je, že tento nepovedený vtip odkazoval na tendenci afroameričanů používat názvy, které obsahují předponu „la“.

Druhý den Steve Martin tweetoval jakoby se nechumelilo a o tomhle přešlapu už nepadla ani zmínka. Příště si ale Steve raději ověří, jestli jsou jeho vtipy rasově korektní.

V kategorii: Bulvárek

Mohlo by Vás zajímat:

Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence
ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ
Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.