Sonic – hrdina videoher a komiksů

Figurka ježka jménem Sonic se neoddiskutovatelně řadí do zlatého fondu plošinovek. Ta společně s „konkurenčním“ Mariem představuje naprostou legendu svého žánru. Tohoto postu se pochopitelně ježečkovi dostalo mimo již tradiční výborného grafického zpracování, jež je opravdu na velmi vysoké úrovni, a také se výborně ovládá, zejména z toho důvodu, že se jej na celém světě známá firma SEGA učinila svým maskotem. Musíme ještě podotknout, že se podle všeho nejednalo o vůbec špatný krok. Sonic vznikl už v roce 1991, a do dnešní doby si svou popularitu dokázal zachovat.

Nyní se zaměříme na samotný popis místa, kde se jednotlivé hry a samozřejmě také Sonicova vlastní dobrodružství konají. Dnes o Sonicovi vychází třeba i dva komiksy. Ježeček Sonic,   jež je proslulý svým velmi výstředním vzhledem, který tvoří kontrast jakési jeho modré kombinézy, bílých rukavic a obrovských červených tenisek, se chová dle jeho oficiální prezentace jako hotový vítr. Nikdy ho nenajdete stát jednom místě, neustále se pohybuje. Své by nám o tom mohl jistě vyprávět jeho největší nepřítel Dr. Eggman.

Ten už byl nesčetněkrát přímo u toho, jak Sonic chladnokrevně a bez nějakých keců přistoupil k záchraně světa. Zrovna to, že nedává na odiv svoji cílevědomost a má silný smysl pro spravedlnost, představují jedny z jeho podstatných vlastností, díky kterým se ježek Sonic mohl dostat tam, kde teď je. Své ovšem pochopitelně umí udělat i jeho protivníci, a sice neblaze slavné bodliny. S jejich pomocí na jejich záda záčíná Sonic pálit pokaždé, když se během momentu stočí do klubíčka ostrých ostnů. Efektivnost této metody pak ježek Sonic navíc umocňuje svou milovanou strategií , velice rychle se roztočí, aniž by se zároveň jakkoliv hnul z místa, aby brzy na to velikánskou rychlostí byl schopen vyrazit dopředu.

Vyzkoušejte luxusní internetové hry se Sonicem a skvěle se pobavte. Super Sonic hry naleznete i na tomto webu.

Už zmiňovaný Dr. Eggman, známý také jako Dr. Robotnik, má na rozdíl od Sonica  dar v podobě skutečné geniality. To dokazuje i jeho vysoká hodnota IQ, která se pohybuje na hranici 300. Eggman, jehož jméno je odvozeno od rozměrů jeho těla, které svým tvarem nejvíce připomíná  vejce, mimo doby, jež věnuje svým vynálezům, pravidelně vymýšlí plány, jak ovládne lidstvo. Právě spor mezi Sonicem a Eggmanem tvoří základní směr, okolo něho se točí samotné dějové linie jednotlivých dobrodružství Sonica. Dr. Robotnik díky tomu, že má vyšší inteligenci, podcení možnost, aby se do jeho úmyslů vložil i někdo jiný. To se mu pochopitelně nakonec vždycky dle zásluh nevyplatí.

Ještě bychom rádi doplnili, že scénář, kdy Sonic znovu o něco oddálí, aby Eggman uskutečni své velmi troufalé plány, to se za ten dlouhý čas v nezměněné formě opakovalo tolikrát, až si Eggmanov de facto v nitru své duše vypěstoval pro ježka Sonika jistou slabost.

V kategorii: Hry, Zajímavosti Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Tip na hru – Obsluha v pekárně Tip na hru – Obsluha v pekárně
Zkuste dívčí hru Makeover Game Zkuste dívčí hru Makeover Game
Znamenitá gameska na obsluhu hostů Znamenitá gameska na obsluhu hostů
Zahrajte si hru Homer Flanders Killer Zahrajte si hru Homer Flanders Killer

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.