Quebec

Quebec patří k největším kanadským městům, když má jeho metropolitní oblast přibližně 700 tisíc obyvatel, nicméně si v souvislosti s ním každý vybaví v první řadě francouzsky mluvící obyvatele. To je sice pravda, ale už na úvod vás můžeme ujistit, že většina místních mluví i anglicky, takže není problém se především v turistických oblastech domluvit. Na druhou stranu pravdou zůstává, že na vás budou hrdí obyvatelé města mnohem přívětivější, pokud prohodíte alespoň základní fráze francouzsky. Když ho budete hledat na mapě, nejbližším světově známým bodem je bezpochyby Montreal.

Co se týče historie, je Quebec poměrně starým městem, což je jeho nesmírná výhoda, protože je díky tomu celé jeho krásné a typické centrum zapsané na seznamu UNESCO. Oficiálně byl Quebec založen roku 1608 a byl centrem oblasti Nová Francie, která je právě díky svým památkám turisticky oblíbená. Když některá města lákají především na moderní centra, mrakodrapy a podobně, rozhodně to není případ Quebecu, který táhne právě na památky. Město pak najdete v příhodné oblasti, kde řeka Sv. Vavřince ústí do Atlantského oceánu. Právě tato řeka je pro Quebec nesmírně důležitá, protože ho spojuje s Montrealem. Pro vás to znamená, že se můžete při cestování kochat i krásnou přírodou z lodní paluby. Vystoupíte na letišti v Montrealu, nalodíte se a v Quebecu jste za sedm hodin. Na druhou stranu je pravda, že autobusem vám to nezabere ani tři.

Když už jsme nakousli dopravu, musíme jí také dokončit. Quebec má sice vlastní letiště, ale létají sem většinou letadla pouze z ostatních kanadských měst, nebo z metropolí USA. Přímým letem z Evropy se sem nedostanete. Když už budete na hlavním letišti, zabere vám cesta do centra zhruba dvacet minut. Pokud budete cestovat vlakem (se známou společností VIA Rail), nebo autobusem, vystoupíte prakticky rovnou v centru. Nedoporučujeme do Quebecu cestovat autem, protože je zde poměrně problematické parkování a úzké uličky v centru také nejsou příjemné. Ideální je tak ve městě hustá autobusová síť, nebo si můžete půjčit kolo, které místní jako dopravní prostředek milují. Co se týče počasí, je podobné jako v ostatních městech – poměrně teplá a příjemná léta, ale zasněžené a chladné zimy. Když se budete chtít v Quebecu najíst, není to problém i přesto, že je Kanada obecně drahá; místní speciality jsou poměrně levné.

Jak už bylo řečeno, pro Quebec je typické opravdu nádherné historické centrum – Vieux-Quebec neboli Starý Quebec, který je i na seznamu UNESCO. Ten je rozdělen na dvě části a to Vyšší (Haute-Ville) a Nižší část (Basse-Ville). Spojují je pak zajímavé schody, nebo i populárnější lanovka. Prakticky na každé fotce z Quebecu, nebo na každém poutači najdete hlavní dominantu města – francouzský zámek Chateau Frontenac, který je nádherný. Těžko se dá přirovnat k některým evropským stavbám a vzhledem k tomu, že se nachází ve Vyšší části, tyčí se doslova nad celým městem. Je z něj také nádherný výhled na řeku Sv. Vavřince a nachází se tu také repliky velkých obranných děl. Pokud se budete stále pohybovat ve Vyšší čtvrti, navštivte Observatoire de la Capitale, což je jakási vyhlídková věž, ze které se můžete za pět dolarů kochat pohledem na město. Naopak Nižší části dominuje hlavní náměstí Place Royale se sochou zakladatele města – Samuela de Champlaina.

Typické jsou pro Quebec i některé festivaly, z nichž nejznámější a zároveň největší jsou The Winter Carnival a Festival d´Été. První zmíněný je, jak je už z názvu patrné, zimní a koná se na začátku února. Tou dobou se sice celá Kanada nechlubí velkým počtem turistů, ale ti, kteří přijedou, neprohloupí. Symbolem jsou všudypřítomní sněhuláci a ohromné ledové sochy. Festival d´Été je pak spíše hudebním festivalem, který se koná v červenci, a kdy zde na mnoha pódiích hrají hvězdy hudebního průmyslu z celého světa.

V kategorii: Cestování Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Chorvatsko pro milovníky kultury a památek Chorvatsko pro milovníky kultury a památek
Přírodní krásy Chorvatska Přírodní krásy Chorvatska
Praktické informace o Maledivách Praktické informace o Maledivách
Nakupování a suvenýry z Malediv Nakupování a suvenýry z Malediv

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.