Proč zůstává plno lidí single?

ID-10033942

Možná i vy jste si už všimli, že plno normálních, pohledných, chytrých a milých lidí zůstává samo bez partnera. A to, i když si to tak nepřejí, čím to je?

Hledá se pravá láska!

Má dobrá kamarádka, říkejme jí Katka, je už roky sama. Katka je normální žena, přála by si přítele a vše, co k tomu patří. Je moc hezká a ve společnosti velmi oblíbená, nikdy neměla o nápadníky nouzi. Avšak Katka má jeden drobný problém, a sice že je moc vybíravá. Není to ten typ, co chce, aby byl její přátel metr osmdesát vysoký, krásný, finančně zajištění a nevím co ještě. Katka čeká na pravou lásku.

Co to ale je ta pravá láska? O tom už má každý své představy…

To zní možná romanticky a docela hezky, avšak jde rovněž o to, co tím pojmem „pravá láska“ myslíme. Hezky to vystihla Barbra Streisandová v roli hlavní hrdinka filmu Dvě tváře lásky, řekla, že jsme od dětství vystavování literárních (i filmovým) archetypům o lásce, a že když pak dostaneme polibek a neslyšíme filharmonický orchestr, máme pocit, že je něco špatně. Tento příklad je možná trochu přehnaný, ale podstata je pravdivá. Hluboko v nás máme zakořeněných tolik představ o tom, jak by taková láska měla vypadat a probíhat, má je i Katka.

Obyčejný sympaťák má pak smůlu

Katka je podle mě naprosto typický případ člověka, kterému tyhle archetypy, tak trochu vymyli mozek. Věří na lásku na první pohled, na motýly v břiše, na zvednutí nohy při polibku a na bezpočet dalších věcí. Jenže to pak dopadá tak, že když se k ní přiblíží sympatický muž s pozváním, dá mu košem, protože to prostě není princ na bílém koni.

Druhá strana mince

Víte, docela bych jí toho prince na bílém koni přála. Na druhou stranu až přijde nějaký takový chlap, ze kterého ji padne brada dolů, bude jí vůbec chtít? Nebude snad pan dokonalý taky hledat svou princeznu? A pokud by dal Katce opravdu šanci, asi by se našlo desítky dalších žen, které by o něj stály, neustále by se snažili jej Katce přebrat. Otázku zda by princ odolal pokušení, či zda by Katku neustálý nikdy nekončící boj o udržení prince bavil, už nechám na uvážení každého z vás.

Nikdo není dokonalý

Myslím si, že pan dokonalý neexistuje, a pokud ano bylo by jistě dost děsivé ho potkat. Proč ale hledáme dokonalost, když jsou to právě naše chyby, které nás odlišují od ostatních? Proč se na sobě tak usilovně snažíme změnit vše, co společnost pokládá za nedostatek, když ty dvě kila navíc se na nás někomu mohou moc líbit? Měli bychom začít mít rádi sebe i své okolí, takové jací jsme. Proto, pokud jste jako Katka a čekáte stále na prince z pohádek, dejte si pozor, abyste nepromarnili šanci. Příště až k vám přijde milý kluk, dejte mu šanci! Možná, že z jeho krásy neupadne do mdlob, ale možná je moc hodný, milý a budete se s ním cítit krásně.

Pro mě osobně je „pravá láska“ něco, co se vyvíjí až během vztahu. A je to pro mě mnohem cennější a krásnější, než nějaké chvilkové pobláznění, a co pro vás?

V kategorii: Vztahy

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.