Proč se vyplatí včas přemýšlet o výměně počítače a notebooku?

Čeští podnikatelé mají v obměně výpočetní techniky značné rezervy. Proč tomu tak je, kdy je nejvhodnější čas na výměnu a proč nemusí být vždy finančně náročná?

Kdy je čas na výměnu výpočetní techniky

V minulosti byl životní cyklus počítače dán víceméně pevně. S každou další verzí operačního systému Windows stoupaly hardwarové nároky, bylo tedy potřeba si pořídit novější zařízení, jakmile Microsoft vydal další verzi svého systému.

Za podobnou praxi si však technologická společnost vysloužila značnou kritiku a požadavkům uživatelů se přizpůsobila. Nyní tedy není problém počítač udržet počítač ve funkčním stavu déle a novou verzi Windows, konkrétně teď již Win 10, spustit i na starších zařízeních.

Řada lidí nechává výpočetní techniku fungovat „do posledního dechu“. Jak ukazují i průzkumy, které se touto problematikou zaobíraly, stolní počítač mají doma Češi i šest let. Notebooky jsou na tom o něco lépe, existuje však poměrně početná skupina (cca 17 % uživatelů), která je má doma stejně dlouhou dobu.

Výměnu tak řeší až ve chvíli, kdy je práce s PC značně omezující: Výkon nedostačuje, počítač je pomalý, přehřívá se, aplikace často padají nebo „zamrzají“ a objevují se problémy se zastaralými ovladači.

Proč se vyplatí včasná výměna

Včasná modernizace je však zejména v podnikatelském sektoru mimořádně důležitá. Přispěje totiž k úsporám nákladů i k eliminování časových ztrát. Provoz starších počítačů je nehospodárný z hlediska spotřeby elektrické energie a má výrazný vliv na kvalitu odvedené práce a celkovou produktivitu uživatelů.

Novější technologie současně přinášejí při používání počítače i vyšší míru zabezpečení. U notebooků se v čase zase ztrácí nutně hlavní výhoda jejich používání: Již nejsou mobilní, protože baterie postupem času ztrácí svou kapacitu a notebook je závislý na připojení do sítě.

Zásadním důvodem, proč někteří podnikatelé váhají s výměnou PC za nový, protože ten starý je ještě funkční, jsou finance. Obávají se, že nové zařízení (nebo dokonce větší počet nových přístrojů) je příliš náročné na pořízení.

Jaké výhody mají repasované počítače

Nemusí tomu však tak být, jestliže si pořídíte počítače repasované. Tato technika je použitá, vykazuje tedy mírné opotřebení. To ale nebrání používání dalšímu. Repasované notebooky nebo počítače pocházejí obvykle z leasingů nebo prezentací.

Jejich výhodou je to, že oproti novým modelům jsou za zlomek pořizovací ceny např. na inComputer.cz. To, že jsou používané není na závadu. Repasované kancelářské PC je svým výkonem zcela dostačující pro běžné používání.

Zpravidla se navíc jedná o zařízení z nejvyšších modelových řad, které jsou vysoce kvalitní po stránce konstrukční. Zvláště citelné je toto u notebooků. Životní cyklus těchto zařízení bude tedy násobně delší než u levných plastových laptopů.

Veškeré komponenty jsou před dalším prodejem otestovány, případně se mění tak, aby byla zachována plná funkčnost. Tu garantuje i záruční lhůta v délce 12 měsíců.

 

V kategorii: Finance, Počítač

Mohlo by Vás zajímat:

Jak uhlídat své potomky, když jsou venku? Jak uhlídat své potomky, když jsou venku?
Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku
Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.