Přírodní motivy i u vás na zdi

Tapety a samolepicí dekorace jsou skvělým prostředkem pro výzdobu interiéru. Mimo to mají další řadu výhod. Například napomáhají s izolací zvuku, který proniká do vašeho bytu od sousedů nebo jen z vedlejší místnosti. Dále jsou tapety skvělým pomocníkem v případě, že máte zašpiněné nebo jinak drobně poškozené zdi, jednoduše díky tapetám tyto nedokonalosti skryjete. Můžete je umístit prakticky na všechny užívané povrchy a plochy v interiéru. Při aplikaci tapet, zejména samolepicích, dbejte na to, aby povrch, na který budete tapetu lepit, byl suchý, čistý, hladký, případně opatřen nátěrem či lakem, jinak vám tapeta nebude držet.

Tapety použijete mnohými způsoby

Jestliže máte doma starý nábytek, který je opotřebovaný, má odřený lak nebo jsou na něm skvrny, které nejdou vyčistit, nezoufejte. Samolepicí tapety na dveře či nábytek si s těmito problémy hravě poradí. Tapety jsou vyráběny s nejrůznějšími motivy a vzory, pro nábytek a dveře můžete zvolit například vzory dřeva a to ve všech možných barvách a druzích. Pokud máte rádi přírodu a chtěli byste jí být obklopeni i doma, tapety se vzorem dřeva dodají vašemu bydlení neskutečný nádech přírody a pocitu klidu a relaxace. Vybírat můžete z tapet s motivy dřevěných latí, kůry nebo průřezu kmene. Tapety s motivy dřeva se skvěle hodí do všech typů místností.

Dalším velmi oblíbeným přírodním motivem je kámen. Vybírat můžete z imitace štípaného či skládaného kamene ve všech možných odstínech, kamenné obrazce nebo obrazy s kamennými prvky. Nejčastěji jsou tyto tapety s motivem kamene využívány na stěnách obývacího pokoje, ale jsou také k dispozici tapety na podlahy. Místo studené dlažby můžete chodit po kamení díky samolepicím tapetám, které navíc částečně zabraňují průniku zimy od země. Tapety a fototapety působí velmi reálně a díky tomuto efektu se budete opravdu cítit jako v přírodě.

V kategorii: Domácnost

Mohlo by Vás zajímat:

Papoušek je nejvtipnějším společníkem. Pro začínající chovatele jsou však vhodné jen některé druhy Papoušek je nejvtipnějším společníkem. Pro začínající chovatele jsou však vhodné jen některé druhy
Matka jako ohrožený druh Matka jako ohrožený druh
Co to je krabičková dieta Co to je krabičková dieta
Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2020 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.