Power Plate: Účinky cvičení

Power Plate si získal po celém světě spoustu věrných příznivců, kteří na něj nedají dopustit. Je to hlavně díky účinné náhradě běžných „mučících strojů“, které dávají člověku pořádně zabrat. Perfektní postavu i v pokročilejším věku si díky Power Plate udržuje například hollywoodský krasavec Brad Pitt nebo nestárnoucí rebelka Madonna. Na Power Plate můžete narazit na spoustě míst, kde byste ho ani nečekali. Kromě fitness center ho využívají kosmonauti kvůli posilování svalů ochablých ve stavu beztíže, golfoví hráči pro nacvičení perfektní koordinace, nebo rehabilitační centra. Důvodem je spousta možností, které cvičení na Power Plate nabízí. I vy si určitě najdete něco, kvůli čemu si cvičení na tomto zázračném přístroji zamilujete. 

Pryč s celulitidou

Vibrace přístroje nutí vaši kůži produkovat více kolagenu. Díky tomu je pokožka při pravidelném cvičením na Power Plate krásně pružná a hladká. Mimo to se lépe prokrvuje a vyplavuje škodlivé látky, které se usazují v podkoží. Účinně tak pomáhá v boji s celulitidou.

Cvičení a masáž v jednom

Power Plate je vhodnou možností pro ty, kteří chtějí čas ve fitness centru strávit nikoliv trápením těla, ale příjemnou relaxací. Stroj při posilování zároveň příjemně masíruje a svaly díky tomu po cvičení tolik nebolí. Vibrace způsobují prokrvování těla, díky čemuž má okysličená krev lepší přístup ke svalům. Z fitness centra navíc budete odcházet vždy příjemně naladěni a s úsměvem od ucha k uchu. Do krve se vám totiž vyplaví spousta endorfinů i proslulý hormon štěstí serotonin.

Účinná rehabilitace

Pokud se potřebujete dostat po úrazu do kondice, Power Plate vám v tom může pomoct. Díky němu se doba rekonvalescence zkrátí až o polovinu, navíc urychluje hojení. Cvičení pomáhá i lidem, kteří mají problémy s bolestmi kloubů.

Vydatná příprava pro sportovce

Power Plate se sice tváří jako lidový stroj, který je vhodný hlavně pro obyčejné lidi toužící zhubnout, nebo si zlepšit kondici, skvěle se ale hodí i pro přípravu profesionálních sportovců. Ti si cení Power Plate hlavně díky jeho schopnosti donutit svalová vlákna k činnosti a tím i k nárůstu svalové hmoty. Časté cvičení na stroji zvyšuje pohyblivost, koordinaci a zvýšení tzv. výbušné svalové síly, která pomáhá k lepším výkonům například sprinterům nebo skokanům do dálky i do výšky. Velice často využívají výhod Power Plate golfisté. Přístroj jim kromě již zmíněných výhod (koordinace, zvýšení rozsahu pohybu,…) zlepšuje reflexy, díky čemuž se mohou naučit nové techniky a provádět pohyby v mnohem kratším čase.

Terapeutické využití Power Plate

Power Plate je hojně doporučován i mnoha lékaři po celém světě pro jeho schopnosti zlepšovat celou řadu zdravotních problémů. Cvičení je vhodné jako doplňková léčba hlavně pro osoby ohrožené řídnutím kostí – ženy po menopauze, osoby s osteoporózou,… Při tréninku nerostou jen svalová vlákna, ale zhušťuje se i kostní tkáň.

Cvičení na Power Plate pomáhá osobám trpícím problémy s rovnováhou alespoň částečně ovládat koordinaci svých pohybů. Kromě již zmiňované osteoporózy ocení účinky tréninku i osoby s roztroušenou sklerózou nebo Parkinsonovou chorobou.

V kategorii: Volný čas, Zdraví Tags: , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Guarana a vliv na hubnutí Guarana a vliv na hubnutí
Hubnutí s Pu-erh čajem Hubnutí s Pu-erh čajem
Jak na zrychlení metabolismu Jak na zrychlení metabolismu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.