Pedikúra – péče o nohy

Dolní končetiny si také zasluhují péči a není radno ji zanedbat. V péči o své tělo bychom neměli vynechat ani jednu jeho část. Uvidíte, že tělo to ocení a na oplátku se vám odvděčí zdravým a perfektním vzhledem. Jistě mi dáte za pravdu, že toho chceme všichni dosáhnout. Tím, že dbáte o svůj zevnějšek, objevíte svou krásu – také ku prospěchu. Pravidelnou péči o tělo a všechny jeho části pečujete i o své zdraví.

Pečovat o nohy vyžaduje pravidelnost a stálost. Díky tomu budou vaše nohy zdravé a nádherné. Nebude člověka, který by neocenil krásu vašich nohou (která ženy po tom netouží). V péči o nohy není podmínkou navštěvovat pouze specializované pracovníky (pedikérky) v salónech. Dopřát péči jim můžete sama doma – ušetříte finance se stejným efektem jako u pedikérky. Ovšem někteří nevědí, jak na takovou domácí péči a právě pro ty je určen tento článek.

Prvním krokem u pedikúry nohou je zbavit se hrubé kůže a to především na chodidlech. Kupte si v běžné drogerii sůl na nohy, kterou poté přisypte do teplejší vody a chodidla necháte na pár minut odmočit – snadné odstranění mrtvé kůže. Na odstranění takové odumřelé kůže je dobré použít škrabku (jemnější) – šetrné k patám. Následně aplikujte peeling – ještě více zbrousí kůžičku. Po všech těchto úkonech následuje další krok a to stříhání nehtů.

Nehty je dobré zkracovat po koupeli v teplé vodě – změklé a bude se s nimi lépe pracovat. Délka nehtu a jeho tvar je zcela vaše volba. Za nehty při krajích se občas objevuje nečistota – odstraňte. Možná se to někomu nebude zdát, ale i nehty na nohou by se měly zapilovat pilníkem (nejlépe papírovým). Důvod? Nehty mohou být díky nůžkám lehce nepravidelně zastřihnuté. Když takový nehet nezabrousíte, koledujete si o oko na punčochách (i běžných ponožkách). Pilování provádějte vždy v 1 směru a do hladka. Následujícím krokem péče je velice podstatná hydratace.

Chcete – li mít opravdu překrásné nohy, hydrataci nesmíte vynechat. Navíc po všech předešlých procedurách je to i nutnost. Zakupte si krém, který je určený přímo na hydrataci nohou. Tyto speciální krémy mají složení určené přímo na vybranou péči. Je dobré nechat krém nějakou chvíli působit. Občas se doporučuje pořídit si ještě speciální bavlněné ponožky, které zachovají vaše nohy v teple a přípravek se mnohem snadněji vstřebá. Výhodou je i to, že se můžete pohybovat po bytě a nezanechávali za sebou na podlaze mastné skvrny. Doba působení u bavlněných ponožek je zhruba 30  – 60 minut – záleží na velikosti nanesené vrstvy.

Posledním krokem v péči o nohy je lakování nehtů. Ve většině případů se nehty na nohou netřepí, ale lze najít i výjimku. Jste – li ona výjimka, použijte lak s obsahem vápníku (Ca) nebo speciální lak zabraňující třepení. Tento lak použijte jako podklad pro následné vrstvy laku barevného. Nehty tedy následně nalakujte určitou barvou nebo je nazdobte za pomocí všelijakých aplikací.

V kategorii: Krása, Zdraví Tags: , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Potraviny, po kterých zaručeně zkrásníte Potraviny, po kterých zaručeně zkrásníte
Jak na suché vlasy Jak na suché vlasy

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.