Partnerova nevěra, co dělat a jak se s tím poprat?

Žena v depresiNevěra sama o sobě je velmi delikátní věc. Nevěru proto podle jiných odborníků nelze škatulkovat a ke každé je potřeba přistupovat individuálně. Samozřejmě, existují některé znaky či některé věci, které jsou v každém módu nevěry stejné, ovšem vždy hodně záleží na tom, jak se k nevěře postaví partner, který je podváděný. Takový partner je klamán a zrazován a řekněme si upřímně, nikdo nechce být v této pozici. Ovšem svůj osud si povětšinou nevybíráme, tudíž je potřeba situaci nějak vyřešit. Mnoho lidí se může ptát, a jak to mám vyřešit? Na to bohužel neexistuje dobrá a hlavně správná odpověď. Tu dobrou a správnou možnost si každý musí vybrat sám, podle sebe.

Psychologové a odborníci se shodují na jednom, že v zásadě se nevěra může rozdělit do dvou hlavních kategorií. A to u mužů obvykle nevěra, kdy se muž nezamiluje a jde mu čistě jen o sex, ve vztahu se může nudit, chybí mu něco, co si hledá někde jinde. Poté existuje druhá kategorie a to ta, kdy se muž zamiluje do protějšku. Zde už nejde čistě jen o sex, ale o lásku, o city o vzplanutí. Jestli jde o krátkodobé vzplanutí, nebo dlouhodobou lásku, to už je otázka samotná. Nyní se na tyto dvě kategorie podíváme důkladněji.

První kategorie, kdy jde čistě jen o sex a o sexuální potřebu. Záleží samozřejmě od dané situace, ovšem zde partnera obvykle s milenkou nepojí nic jiného než jen právě ta potřeba sexu a sexuálního uspokojení. Váš partner či manžel hledá u milenky něco, co u vás nenachází či to u vás ztratil. Může to být také to, že partner chce v sexu vyzkoušet něco nového a jiného, co vám se příliš nezamlouvá. Pokud na takovou nevěru partnerovi přijdete máte dvě možnosti, buď se s partnerem rozejít nebo mu odpustit a dát vztahu šanci. Co opravdu máte udělat, vám neporadí nikdo, vy sama cítíte jaké to je, co cítíte a zda opravdu budete mít tu schopnost partnerovi odpustit, přenést se přes to a jít dál. Rozhodně se druhá šance více daří v první kategorii nevěry, než v té druhé.

Druhá kategorie, kdy se partner zamiluje a sex není tou první a jedinou prioritou co jej táhne k partnerce, je situace o něco složitější. V takové chvíli obvykle přichází partner s návrhem rozchodu či rozvodu, protože chce s milenkou žít v jedné domácnosti a trávit s ní každou volnou chvíli. Samozřejmě, i zde existují případy, kdy nevěrný partner přehodnotí svůj postoj a zkusí slepit rodinu a vztah, ovšem často to nevychází. Častěji muž v pomatení smyslu opustí partnerku, rodinu a vše, začne žít v  novém vztahu a v nové rodině. Po nějaké době si může partner uvědomit, že jeho rozhodnutí bylo špatné, ovšem to už obvykle nejde dát zpátky.

Závěrem lze říci to, že nevěru řeší mnoho lidí jinak. Rozhodují zde také faktory jako společné jmění, společné děti, společná firma a podobně. Navíc také u některých lidí rozhoduje to, zda se partnerovi jednalo jen o sex, nebo se partner opravdu zamiloval. Jedno je však jisté, nikdo vás nemůže nutit k rozhodnutí ani vám nikdo nemůže vnucovat svůj názor na danou věc, jste to VY, kteří rozhodují o tom, co se bude v jejich životě dít a jak bude jejich život probíhat.

V kategorii: Vztahy

Mohlo by Vás zajímat:

Jak uhlídat své potomky, když jsou venku? Jak uhlídat své potomky, když jsou venku?
Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku
Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.