Parfémy Lancome – přes 70 let v branži

Francouzská značka Lancome se úspěšně etablovala v mnoha oblastech kosmetiky. Růže na rty, oční stíny, pudry, opalovací krémy a samozřejmě také parfémy. To jsou jen některé druhy přípravků, které dnes můžete pořídit s logem Lancome. S trochou nadsázky by se proto dalo také říci, že nejspíš už na vašem obličeji ani není možné najít místo, pro které by neexistovala alespoň jedna řada kosmetiky Lancome.

V očích mnoha lidí někdy značky a společnosti, které nemají svůj specializovaný předmět zájmu, a pokrývají vlastní produkcí silně různorodé oblasti, vzbuzují podezření. Mají obavy, že firma se soustředí jenom na značkování různých více či méně anonymních produktů, až na samotný vývoj potom nezbývá příliš času.  Pokud i vy z tohoto důvodu chováte vůči značce Lancome a jejím parfémům pochyby, rádi bychom vás hned v úvodu uklidnili. Parfémy a vše co s nimi souvisí jsou to totiž se společností Lancome spojené od jejích naprostých počátků.

Což je dnes už úctyhodných více než sedmdesát let.  První parfémy nesoucí jméno Lancome se totiž objevují již v roce 1935, kdy Armand Petitjean, talentovaný student slavného Francoise Cotyho, snad vůbec největší ikony francouzského parfému vůbec, odmítá dále čekat, a i přes varování některých blízkých přátel rozjíždí vlastní značku.   A velice záhy se ukázalo, že šlo o moudré rozhodnutí.

Svou úplně první sezónu tak Lancome otevírá z dnešního pohledu v poměrně velkorysém a sebevědomém duchu – uvedením hned čtyř zbrusu nových vůní: Tropiques, Tendres Nuits, Kypre a Bocages, jejichž flakóny po stránce designu dostal za úkol zpracovat  již ve své době značně oceňovaný Georges Delhomme. Asi jen málokoho proto překvapí, že jeho elegantní flakóny dnes představují vyhledávanou sběratelskou raritu.

Dodejme ještě, že vůně Tropiques se přesně sedmdesát let od svého vzniku dočkala limitované reedice, která ji představila současnému publiku. Jde o svěží vůni založenou na harmonickém souznění květin a ovoce. Přičemž horní tóny Lancome Tropiques tvoří brusinky spolu s malinami,   srdce parfému se pozvolna rozvíjí do barev květu manga,  jasmínu a černého rybízu. Spodní tóny  potom tvoří stopy vanilky, tonka a santalové dřevo.

Letošní rok potom značka Lancome a její parfumérská sekce   otvírá s řadou Lancome Magnifique, dostupnou od února 2009. Jde o parfém svou jemnou svěžestí coby jeho hlavní devizou vhodný především pro jarní období a spíše otevřené a mladistvé ženy. Právě ony totiž pravděpodobně nejvíce ocení jeho rafinovanou a přitom živelnou stavbu, stejně jako čistou estetiku   flakónu střídmých tvarů přecházejícího z rudé do čirého skla střídmých tvarů. Zmíněné jarní  vyznění parfému Lancome Tropique je přitom nejspíše zásluhou šumivých nádechů růže, jasmínu, šafránu, nargamotu a exotických koření, což jsou ingredience, jejichž organické spojení tvoří  úroveň horních tónů této vůně.

Druhou novinkou, o které bychom se rádi ještě v krátkosti zmínili, je potom dámská vůně Lancome Miracle Tendre Voyage. Podobně jako předchozí Lancome Tropiques bychom ji mohli zařadit mezi květinové (floral) vůně. Pozornost si zaslouží už jenom proto, že nese podpis dvou důležitých tvůrců dneška – Alberta Morillase a Harryho Fremonta, jejichž jméno jsou mimo jiné spojena s vývojem parfémů pro značku BVLGARI, CALVIN KLEIN nebo RALPH LAUREN. Jde o vůni stojící na inspirativní skladbě, v níž na místě horních tónů najdeme fialky spolu s mandarinkou, které se dále rozvíjí do vůně růží promísených s pivoňkou.

Pokud pro nastávající teplé měsíce hledáte živelnou vůni, která by zároveň vyzařovala střídmou eleganci danou dlouhou tradicí značky, určitě nemusíte mít obavy, že byste právě volbou Lancome Miracle Tendre Voyage mohli udělat chybu.

V kategorii: Krása Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Parfémy Salvador Dali – nesmrtelné vůně Parfémy Salvador Dali – nesmrtelné vůně
Nina Ricci – tvůrce nesmrtelné Lair du Temps Nina Ricci – tvůrce nesmrtelné Lair du Temps
Parfémy Moshino – šílený kloboučník a jeho rozpustilé vůně Parfémy Moshino – šílený kloboučník a jeho rozpustilé vůně
Lanvin Paris – parfémy s nádechem art deco? Lanvin Paris – parfémy s nádechem art deco?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.