Parfémy Calvin Klein – New Yorská tvář elegance

Calvin Richard Klein vyrůstal v newyorském Brooklynu, kde také koncem čtyřicátých let začíná jeho tvůrčí posedlost světem módy nést svoje první plody.  Mladý  Calvin, po  stovkách stránek nerealizovaných návrhů, ale i prvních vlastních modelech, konečně získává stipendium jednak na prestižní New York High School of Art and Design, ale také na Fashion Institute of Technology. A to právě v době, kdy se na obou školách konečně rodí skutečně původní americká móda, která se konečně vymanila z područí napodobování práce slavných evropských designérů.

Calvinova talentu si všímá jeho kamarád z dětství Barry Scwartz,  který jej podporuje v myšlence vybudování vlastní značky. Přebírá na svá bedra obchodní záležitosti, a Calvin Klein se tak plně může soustředit na kreativní práci. Původně čistě oděvní značka se od svých legendárních kabátů dostává k džínám, aby později rozšířila své portfolio i do oblasti parfémů. Calvin Klein přichází se silnou řadou vůní Obsession, Eternity, Escape, Contradiction a CK One. Právě poslední zmiňovaná vůně nakonec pomůže získat značce respektované postavení i mezi výrobci parfémů, a dočká se zasloužené reedice ve vskutku velkorysém provedení.

Jednou z nejslavnějších vůní z produkce domu Calvin Klein je bezesporu také jemná CK Be, jež se na pultech parfumérií poprvé objevuje roku 1996, a jejímž tvůrcem je uznávaná Ann Gottlieb.  Jde o originální unisexovou vůni, kterou otevírají svěží tóny vyrovnané kombinace bergamotu, květu mandarinky, jalovce, levandulového oleje a máty. V srdci CK Be potom najdeme sebevědomé spojení jasmínu, orchideje, frézie a  magnolie spolu s lehkým náznakem broskví. Spodní tóny této vůně se nesou v duchu vonného dřeva: cedru, ambry, santalového dřeva, ale také vanilky.

Krátce po svém uvedení na trh se vůně CK Be pro velkou část milovníků této značky stává téměř kultovní, a dodnes jde o velice sháněnou řadu. Dobrou zprávou je proto skutečnost, že do roku 2009  Calvin Klein vstupuje se zajímavou kolekcí nesoucí název WE ARE ONE, která navazuje právě na oblibu a stále živý charakter vůně CK Be. Jde o limitovanou edici, kterou tvoří společné balení reedice CK Be spolu s dalším, dnes také již klasickým, modelem CK One.

Hlavním tématem této kolekce je rovnoprávnost a emancipace. Ne nutně ve smyslu vztahů mezi muži a ženami, ale také pokud jde právě o roli vůně, což se odráží také na způsobu, kterým bylo balení edice WE ARE ONE zpracované. Jeho základem je samozřejmě citlivě minimalistický design obou flakónů, jehož čisté linie připravují půdu pro poselství kolekce, které na nich najdeme vyvedené v několika světových jazycích. Skutečně inovativní a výmluvná je nicméně ještě trochu jiná věc. A to průhledná krabice, která v sobě vedle flakónu skrývá miniaturní reproduktor, který je kompatibilní s formátem mp3. Podle slov zástupců společnosti je jejím úkolem demonstrovat, že podobně jako svět hudby ani svět parfémů nezná bariéry, které by bránily šíření čistých pocitů bez ohledu na jazyk, kterým kdo mluví. CK Be WE ARE ONE Edition najdete ve 100 ml balení.

Druhou výraznější novinkou pro rok 2009 je u značky Calvin Klein představení zbrusu nové řady CK IN2U Heat, která je dostupná jak v dámské tak i pánské mutaci. Jde o parfém jež celkovým svým laděním představuje ideální volbu především pro nadcházející letní měsíce. Exotická vůně CK IN2U Heat totiž staví svůj účinek na jablku a martini, z nichž jsou konstruovány horní tóny, karibské orchideji, rudém jasmínu a zázvoru  coby srdci parfému, a konečně cedru spolu se santalovým dřevem, které ve vůni najdeme jako její spodní tóny. CK IN2U Heat je aktuálně dostupná opět ve flakónu o objemu 100 ml, a k mání je od března 2009.

V kategorii: Krása Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Parfémy Salvador Dali – nesmrtelné vůně Parfémy Salvador Dali – nesmrtelné vůně
Nina Ricci – tvůrce nesmrtelné Lair du Temps Nina Ricci – tvůrce nesmrtelné Lair du Temps
Parfémy Moshino – šílený kloboučník a jeho rozpustilé vůně Parfémy Moshino – šílený kloboučník a jeho rozpustilé vůně
Lanvin Paris – parfémy s nádechem art deco? Lanvin Paris – parfémy s nádechem art deco?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.