Ostravice – brána do Beskyd, nabízí v létě golf a v zimě běžky

ostravice-bezrucPodhorská obec Ostravice, která  leží v centru rekreační oblasti Beskyd, poskytuje možnosti k celoročnímu rekreačnímu a sportovnímu vyžití. Na své si přijdou turisté, milovníci horské cyklistiky, jezdectví, nordic walkingu, wellness a golfu. V zimě si užijí vyznavači sjezdového lyžování a také běžkaři. Proto je Ostravice vyhledávána v letním i zimním období. Rekreanti a návštěvníci mají bohatý výběr turistických tras, jež vedou po horských hřebenech, údolími horských potoků a klidných zákoutí.

Tato malebná vesnice se rozkládá v údolí stejnojmenné horské řeky Ostravice, která zde vytváří dlouhé, do krajiny široce rozevřené údolí, které se ve své horní části prudce zvedá k vrcholům Beskyd Lysé hory (1 323 m) a Smrku (1 276 m).

Ostravické golfové hřiště bylo otevřeno v roce 2008 a zdejších 18 jamek tedy společně s 36 jamkami blízké Čeladné nabízí na jednom místě skutečně unikátní golfové vyžití.

golf2

Aby nová golfová klubovna, která byla uvedena do provozu na jaře roku 2013, v zimě jen tak nestála, vymysleli majitelé GOLF & SKI RESORT OSTRAVICE skutečně originální celoroční využití. Vystavěli během loňského léta novou běžkařskou dráhu kolem golfového hřiště. Běžecká trať má délku 3,75 km, šířku 7,5 m s možností umělého zasněžování.

Máte rádi projížďky na koních? Na Ostravici si můžete dopřát i toto. Je zde možnost vyjet si a poznat krásu Beskyd z koňského hřbetu na horských koních – huculech. Areál Muchovice je vzdálen cca 2,5km. Hledáte vyžití pro vás i vaše děti? Navštivte zdejší lanovou dráhu – Opičárnu.

Pokud zavítáte na Ostravici, nezapomeňte zde navštívit geologickou přírodní památku, která je však nejznámější pod názvem „ostravické peřeje“. Nachází se poblíž železniční zastávky Ostravice-zastávka v nadmořské výšce 400 m. Jedná se v podstatě o soustavu mnoha skalisek a peřejí, kterými si řeka Ostravice razí po tisíciletí svou cestu. Předmětem ochrany jsou vrstvy různých tvrdých lavic pískovců a slepenců, které vytvořily překážky na řece Ostravici a zapříčinily vznik soustavy peřejí a kaskád.

pereje-na-ostravici

Na Ostravici máte možnost vybrat si celoroční ubytování a služby kvalitních hotelů a penzionů, z nichž některé poskytují také wellness služby, sauny, koupaliště, tobogány, vnitřní bazény a spoustu místních kulinářských specialit, které ocení mnozí gurmáni.

ostravice

Ostravice je také bodem na trase známé sportovní akce „Beskydská sedmička“, kde závodníci musí pokořit sedm vrcholů Beskyd. Tato obec si také zaslouží pozornost díky celorepublikové soutěži „Adrenalin Cup“, kde start a cíl je přímo v Ostravici. Soutěž, která nemá svou náročností v České republice konkurenci, měla loni svůj 13. ročník. Týmy bikerů, běžců a paraglidingistů nejen sjíždějí na kajacích divokou řeku Ostravici, ale také seskakují padákem z nejvyššího vrcholu Beskyd – Lysé hory. Ostravice je krásná podhorská vesnice Beskyd s nádhernou přírodou, kam se jistě budete rádi znovu vracet.

V kategorii: Cestování Tags: , , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.