Online hra 4Story

Ve světě onlinových her připravuje pro hráče mnoho produktů známá společnost Gameforge. Z nejrozšířenějších klientových můžeme jmenovat např. Nos Tale nebo Metin2, mezi těmi prohlížečovými jsou nejznámější např. Gladiauts, BiteFight, Ikariam, BattleKnihgt,OGame, KingAge, Tanoth nebo Goblin Keeper. Velkou výhodou těchto her je to, že autoři se postarali o jejich lokalizaci do českého jazyka a tak se nemusíte zdržovat s jejich překladem. Některými z výše jmenovaných jsme se již zabývali, nyní si přiblížíme další z nich. Zaměříme se na hru 4Story, kterou vytvořila společnost Zemi Interactive Entertainment.

4Story – CHARAKTERISTISKA

4Story je velice zajímavou Masively Multiplayer Online Role-Playing Game, ve zkratce MMORPG, což v překladu znamená, že se jedná o masivně hranou onlinovou hru. V průběhu hry se můžete setkat s velkým množstvím dalších hráčů pocházejících z nejrozmanitějších světových zemí. Budete se účastnit náročných bitev o krásné zámky a důležité oblasti, kde budete moci ukázat své vlastní schopnosti. Nejprve si zvolíte svou vlastní stranu a poté se již můžete vrhnout do rozmanitých, ostrých bitev o strategické pevnosti. Čekat na vás bude řada zajímavých úkolů, které představují např. i cestování časem a navíc vám bude poskytnuto spousta informací o historii celé země. Při hře prozkoumáte také podzemí, kde objevíte nejen mnohá tajenství, legendami opředené poklady, ale také nepřátelské příšery, které bude potřeba zlikvidovat. Země Iberie a celý její osud bude ležet pouze na vašich bedrech.

Pře začátkem hry je potřebná registrace na domovských stránkách 4Story. Po kliknutí na tlačítko „Vytvořit účet“ musíte zadat emailovou adresu, která je aktuální a platná a následně na ni obdržíte od autorů potvrzovací e-mail, kde najdete vaše heslo. To je pouze dočasné, z bezpečnostních důvodů doporučujeme si jej ihned změnit dle vlastní volby. Udělat to můžete v nastavení, kde je možné měnit i emailovou adresu. Stejně tak je zde možné nabít Měsíční kameny a zvolit si postavu svého avatara, která bude sloužit pro komunikaci na fóru s ostatními hráči. Abyste mohli hru začít používat, podmínkou je instalace speciálního klienta, kterého lze stáhnout ze stránek 4Story. Jakmile je stahování dokončeno, je možné spustit samotnou instalaci hry. Dále je nutné do prohlížeče nainstalovat plugin Kalydo, s jehož využitím je možné následně hru v prohlížeči spustit. Možná to vše vypadá velmi složitě, nicméně instalační program klienta se spustí automaticky a tak jednotlivé kroky samotné instalace nejsou rozhodně nic složitého. Pro případ, že byste měli s těmito úkony nějaké potíže, k dispozici je zákaznický servis, kterého můžete využít.

PRVNÍ KROKY

Vždy, než hru spustíte, dochází ještě k automatické kontrole, zda máte k dispozici zcela aktuální variantu hry. V případě, že by klient zaregistroval verzi novou, sám si ji stáhne a začne instalovat. Zde musíte počítat s určitou časovou prodlevou. V klientu je nutné přihlásit prostřednictvím zadání uživatelského jména a hesla. Ukáže se vám obrazovka s výběrem serveru, kde máte možnost zjistit, do jaké míry jsou jednotlivé servery zaplněné a rovněž kolik postav můžete aktuálně mít k dispozici. Je potřeba připomenout, že ve chvíli, kdy si na určitém serveru vytvoříte postavu, nelze ji už přesunout na server jiný, proto volte vždy s dostatečnou rozvahou. Chcete-li si zahrát společně s vašimi kamarády, vždy se raději předem dohodněte, na jakém konkrétním serveru budete hrát. Po zvolení serveru se již objevíte na obrazovce a je nutné si vybrat postavu. Pokud postavu ještě nemáte, zadejte možnost pro její vytvoření. Upravit podle vlastních představ si můžete její pohlaví, rasu, povolání a také barvu vlasů a účes. Výběr povolání je logicky jednou z nejdůležitějších věcí, neboť každé z nich má jak své výhody, tak i nevýhody, záleží pouze na vás, co vám vyhovuje. Volit můžete lukostřelce, zaříkávače, bojovníka, kněze, kouzelníka nebo stínového běžce.

ZÁKLADY HRANÍ A DŮLEŽITÉ ATRIBUTY POSTAVY

Atributy postav tvoří základ hry. Ty zvýšené ovlivňují chování jednotlivých postav a využijete je v boji. Pro přiblížení upřesníme, že síla značí fyzické poškození, dále šanci na vyhnutí se útoku a obratnost poškození v boji na dálku. Další je odolnost, která představuje body zdraví a jejich regeneraci. Atribut inteligence je samozřejmostí pro magické poškození. Nezapomeneme na moudrost, která určuje šance na magickou škodu a vyhnutí se magickým útokům a nakonec mysl má na svědomí manu a také její regeneraci. Za pomocí kouzelných předmětů máte možnost zvýšit každou z hodnot. Existují však i magické a fyzické atributy. K těm magickým můžeme zařadit koncentraci, magickou obranu nebo útok, mezi fyzické spadá obrana, poškození a kritický zásah.

Svého vlastního hrdinu budete ovládat buďto pomocí klávesnice, nebo klikáním myší na místo. Vždy, když se vám povede zabít nepřátelskou příšeru, můžete se přesvědčit, zda neměla u sebe něco, co by se vám mohlo hodit do další hry. Hráči mají možnost vzájemně spolupracovat, obchodovat a sdružovat se do klanů. Logické je, že na počátku hry má vaše postava úroveň jedna, která se zvyšuje postupně, podle toho jak sbíráte zkušenosti. Během hry budete porážet jednotlivé příšery a s každým zdárným dokončením mise se stanete silnějším. Jakmile se změní vaše úroveň, vylepší se také atributy postavy. Další úkoly budete dostávat také od rozmanitých postav, se kterými se v průběhu setkáte, ovšem ty ve většině případů lez plnit pouze jednou.

Tato hra je rozhodně velice zajímavá, určitě ji můžeme doporučit. Zcela jistě nebudete litovat investovaného času. Přejeme mnoho úspěchů.

V kategorii: Hry, Online hry Tags: , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Tip na hru – Obsluha v pekárně Tip na hru – Obsluha v pekárně
Zkuste dívčí hru Makeover Game Zkuste dívčí hru Makeover Game
Znamenitá gameska na obsluhu hostů Znamenitá gameska na obsluhu hostů
Zahrajte si hru Homer Flanders Killer Zahrajte si hru Homer Flanders Killer

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.