Nejčastější předsevzetí a jak je dodržet

Nový rok je tady a s ním i spousta předsevzetí.

Nový rok je tady a s ním i spousta předsevzetí.

Jako již tradičně si mnoho lidí dává na Nový rok různá předsevzetí. Přelom roku je významným mezníkem, a proto ho hodně lidí považuje za skvělý čas, kdy se mohou „polepšit“.
Předsevzetí si dávají hlavně ženy. Mezi ty nejčastější patří hubnutí, lepší vzhled apod. Muži chtějí vydělávat více peněz a také přestat kouřit. Ovšem málokdo svá předsevzetí dodrží. Že jste si předsevzali zhubnout? Proč ale držíte už pár dní po Novém roce v rukou čokoládu s tím, že „Začnu o den později, nic se tím nezblázní.“? Odpověď je jednoduchá. Lidská vůle je slabá a všichni si chtějí dopřát to, co mají rádi. Někdo čokoládu, jiný chipsy anebo ranní cigaretku.

10 nejčastějších předsevzetí

1. přestat s kouřením
Těžko odnaučit. Pokud jste léta kouřili, Vaše tělo je navyklé na pravidelný přísun nikotinu. Pozitivní je, že u tohoto předsevzetí snadno najdete důvod, proč přestat. Kouření vážně škodí zdraví. Tím, že kouříte, ohrožujete nejen sebe, ale i lidi ve Vašem okolí.

2. zhubnout
Hubnutí je častým ženským předsevzetím. Aby také ne – každá žena chce být krásná, chce mít pevné tělo a líbit se mužům. Hubnutí ale vyžaduje silnou vůli a přísnou kázeň. Nejste-li tohoto schopná, volte raději, než cvičení doma, osobního trenéra ve fitness.

3. častěji sportovat
Sportem ku zdraví – hle, důvod, proč začít. Najděte si sport, který Vás bude bavit. Pokud se budete u cvičení bavit, zapomenete, že vlastně docela dřete a ze sportování se tak stane něco, na co se těšíte a přináší Vám to příjemné pocity.

4. zdravé jídlo a pití
Vánoce i Silvestr jsou svátky dobrého jídla a pití. Proto je dobré dopřát tělu po Novém roce jistou očistu. Zařaďte do jídelníčku více ovoce a zeleniny, nezapomeňte na vlákninu. Důležitou součástí je i pitný režim – ideálně neperlivá voda bez příchuti.

5. naučit se cizí jazyk
Základem je najít kvalitní jazykovou školu, kde se Vám lektor bude věnovat individuálně. Začít může každý a je jen na Vás, jaký jazyk zvolíte.

6. vydělávat více peněz
Zamyslete se nad tím, zda jste v současné práci spokojeni. Pokud ne, při hledání nové práce pomohou různé pracovní agentury.

7. nový vztah
Nechte lásku, ať přijde sama. Na vztah se nevyplatí spěchat. Zatím se věnujte činnostem, u kterých se třeba můžete seznámit s někým sympatickým.

8. žádná televize, více knih
Knihy rozvíjejí Vaši představivost, poskytují daleko více zábavy. Pokud máte partnera, vyberte knihu, která se bude líbit Vám oběma a ve čtení se střídejte.

9. nový šatník
Nosíte vytahaná trička nebo prostě jen chcete změnit styl? Neváhejte a nechte si poradit od odborníka, co by Vám mohlo slušet.

10. žádná předsevzetí
Už tím, že jste toto vyslovili, jste si dali předsevzetí. Nebuďte zklamaní z toho, co se Vám minulý rok nepovedlo a zkuste to znovu.

U všech předsevzetí je nejdůležitější vydržet a nic předčasně nevzdávat. Uvidíte, že i malé pokroky Vás dokáží namotivovat k další snaze. Zvolte si nějaký způsob odměňování, který uplatníte pokaždé, když se Vám něco povede. Budete tak mít pocit, že jste odvedli dobrou práci a budete mít chuť pokračovat dál.

V kategorii: Zajímavosti Tags: , , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.