Na jakých programech se bude letos vysílat zimní olympiáda?

sochi-2014-logo-4

Pomalu, ale jistě se blíží největší sportovní událost tohoto roku – zimní olympijské hry, které se letos budou konat v ruském Soči. Česká výprava na nich bude i letos mít řadu sportovců, kteří si brousí zuby na některou z medailí. Olympijské hry vždy patří k nejsledovanějším pořadům na televizních obrazovkách, tak se v tomto článku blíže podíváme na to, na kterých TV kanálech je čeští diváci budou moci sledovat.

ZOH na obrazovkách České televize

Jako již tradičně, kompletní program zimních olympijských her se bude vysílat na programech České televize. Ta pro ně i letos vyhradila dva kanály, a tak se olympiáda bude vysílat jak na sportovním programu ČT Sport tak na stanici ČT2. Samozřejmostí pak je, že přenosy budou vysílány v HD rozlišení, takže pokud máme televizor, který HD vysílání podporuje, budeme si přenosy z olympiády moci vychutnat v nejvyšší možné kvalitě obrazu. Určitě dobrou zprávou je také fakt, že hokejový olympijský turnaj, který měla původně vysílat jen Nova nakonec také získala ČT, a tak diváci nebudou ochuzeni o komentáře Roberta Záruby a dalších komentátorů, na které jsou zvyklí. Kromě klasického vysílání nabídne Česká televize olympijské vysílání i na svých internetových stránkách.

ZOH na programu Nova Sport

Olympiáda se ale objeví i na placeném programu Nova Sport. I ta nabídne z letošních ZOH maximální množství přenosů ze všech sportů s českým komentářem a bude tak doplňkem k olympijskému vysílání ČT – např. v momentech, kdy poběží více atraktivních klání v jednom okamžiku. V olympijském programu Novy Sport budou i vybrané zápasy z hokejového turnaje.

ZOH na slovenských kanálech

Stejně jako u nás, tak i na Slovensku bude olympijské hry v Soči vysílat veřejnoprávní RTVS. Na rozdíl od Česka ale hokejový turnaj nakonec zůstal komerční televizi a hokejové přenosy tak odvysílají TV Markíza a Dajto.

ZOH na německých kanálech

I v Německu získala práva na vysílání ZOH místní veřejnoprávní televize. Přímé přenosy a záznamy z olympiády se tak budou vysílat střídavě na programech ARD a ZDF. Vedle nich se ale olympijské hry objeví na dalších speciálních kanálech, takže celkově nabídne německá veřejnoprávní televize kolem 1400 hodin přenosů.

Z dalších satelitních a kabelových TV kanálů nabídne některé přenosy z olympiády již tradičně také panevropský Eurosport.

ZOH na internetu

Olympijské hry ale budou zájemci moci sledovat také na internetu, kde poběží řada streamů, takže i ti, co nemají doma televizi nebudou o nic ochuzeni. Letos je také výhodou jen minimální časový posun – jedná se o pouhé 3 hodiny, takže se všechna klání budou odehrávat během dne a diváky v ČR tak nečeká žádné ponocování.

Stamps_of_Russia_2012_No_1559-61_Mascots_2014_Winter_Olympics

Foto: www.logodesignlove.com, en.wikipedia.org

V kategorii: Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Co to je krabičková dieta Co to je krabičková dieta
Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark
Dovolená s dětmi v Resortu Uhorčík *** Dovolená s dětmi v Resortu Uhorčík ***
Krel Central – zelené řešení pro Vaše úspory Krel Central – zelené řešení pro Vaše úspory

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.