Na chladné měsíce je potřeba se přichystat včas. Připravte svou garáž i auto

Ačkoliv opravdu chladné měsíce mohou být ještě poměrně daleko, vždy se vyplatí být na ně včas připraven. Platí to jak pro garáž, tak kupříkladu třeba také pro náš vůz. Pokud věnujeme přípravě na chladné období aspoň trochu času, zpětně to velmi oceníme. Budeme si totiž užívat komfortu, který nás v chladu vždy dobře zahřeje, jak jsme se kvalitně připravili.

Vytápění garáže či dílny

Vytápět obytné prostory lze mnoha způsoby. Některé metody jsou pracnější a levnější, jiné naopak komfortnější a zase o něco dražší. Často ale zapomínáme třeba na takovou garáž. Zde zpravidla není nutné vytápět neustále, a tak může přijít vhod některé z elektrických topidel. Vždy volte kvalitní topidla, abyste se nespálili už při výběru. Klasické přímotopy se zpravidla hodí na vytápění menších až středně velkých prostor a dobře vám tedy poslouží také v garáži. Takové topidlo je tiché a prakticky bezúdržbové. Pokud máte raději sálavé teplo, můžete zvolit topidla infračervená. Mezi další alternativy patří:

  • Naftová topidla
  • Plynová topidla
  • Teplovzdušná kamna

Všude samozřejmě záleží na tom, jaké máte možnosti s ohledem na připojení konkrétního topidla. Dobře zvažte také míru využití takového vytápění s ohledem na jeho spotřebu. Pokud hodláte vytápět často, určitě se hodí volit úspornější topná tělesa. Ať už využijete jakékoliv topidlo, v garáži si tak každopádně můžete udělat velmi příjemné prostředí ještě předtím, než do ní vůbec vstoupíte.

Auto také potřebuje přípravu

Nezapomínejte ani na plechového miláčka, kterého v garáži parkujete. Ještě než udeří zima, je možná na zvážení, zda již nenastal čas na koupi nové nabíječky. Mrazy a krátké trasy mohou autobaterii dát hodně zabrat, a tak se vyplatí mít nějakou dobrou nabíječku vždy po ruce. Můžete tak pravidelně dobíjet a předejít nesnázím někde na cestách. Mrznout někde u krajnice, než přijede asistenční služba, není nikdy nic moc.

V kategorii: Jak na to

Mohlo by Vás zajímat:

Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem
Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to? Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.