Možnosti ubytování na Maledivách

Když si zakoupíte zájezd na Maledivy, většinou máte ubytování v ceně. Turistická letoviska mají pro klienty připravené komfortní ubytování v hotelových komplexech. Pokoje v hotelích se naprosto shodují s tím, co si běžný člověk představí pod slovem luxus. Navíc jakmile vyjdete ven, oslní vás modravé nebe, bílý písek a průzračné moře. Všude rostou kokosové palmy, pod kterými si můžete odpočinout se sklenkou osvěžujícího drinku. Připravena je pro vás i spousta zábavy, vynikajícího jídla nebo potápění v okolních mořích.

Luxusní i běžné ubytování

Na Maledivách si vybere téměř každý. Turistická letoviska jsou totiž rozdělena podle typů klientely, na které se zaměřují. Pro boháče z celého světa jsou připravené luxusní služby, které si ale musejí pořádně připlatit. Ostatní míří do letovisek, kde se nemusí platit za různé snobské služby. Letoviska mají většinou své internetové stránky, proto si je nejprve v klidu domova prohlédněte. Ceny se pohybují různě. V běžných turistických letoviscích zaplatíte za noc v dvoulůžkovém pokoji kolem 160 dolarů. V luxusních střediscích se ale připravte na ceny, ze kterých se normálnímu člověku zatočí hlava.

Ceny služeb

Zájezdy na Maledivy si vždy kupujte u českých cestovních kanceláří, které nabízejí přiměřené ceny. Dovolená bývá většinou i včetně stravování. Pokud máte jen polopenzi, vyjde vás oběd asi na deset dolarů. Můžete také narazit na to, že si budete muset platit nápoje. V turistickém letovisku zaplatíte například za láhev dobrého červeného vína kolem patnácti dolarů.

Hlavním cílem provozovatelů letovisek je dopřát návštěvníkovi co nejvíc relaxace a uvolnění. Proto si můžete dopřát masáže nebo jiné procedury v lázních.

Chcete-li být i na své dovolené v kontaktu se zbytkem světa, máte možnost si odsud zavolat za patnáct dolarů za hovor, nebo se za deset dolarů na půl hodiny připojit k internetu.

Luxusní zájezd vs. levná dovolená

Užijte si luxus

Pro ty, co touží po luxusu, jsou Maledivy jako stvořené. Můžete vyrazit do letovisek Taj Exotica nebo Soneva Fushi, narazíte tu i na světové velikány, jako je Hilton nebo Four Seasons. Ubytování najdete v úžasných pokojích a obsluha vás bude obskakovat jako krále nebo královnu. Nadělte si tento nezapomenutelný zážitek k líbánkům nebo výročí. Svoje ano si můžete říct klidně i přímo na ostrovech. Jen si připravte, že vaše konto dostane pořádně zabrat.

Do tropů levně

Pokud toužíte po dovolené na Maledivách, ale váš rozpočet vás neustále brzdí, můžete svůj problém vyřešit tak, že se spokojíte s úplně základními službami. Ubytovat se můžete v obyčejném hotýlku s polopenzí, a to buď v hlavním městě Malé, nebo v některém z levnějších turistických letovisek, jako jsou Bathala, Equator Village nebo Giraavaru. Pokoje v hotelích jsou sice skromné, ale zato čisté a bezpečné. V Malé se můžete ubytovat už od 25 dolarů za noc. Když se nechcete péct, můžete si připlatit pokoj s klimatizací, za který už dáte nejméně 50 dolarů. Počítejte ještě s daní za lůžko, která je 6 dolarů. Občas je ale už započítaná v ceně. Kromě dolarů se někde platí i v rupiích. Menší luxus vám dokonale vynahradí úchvatné koupání v moři a dojem, že jste se ocitli v ráji. V Equator Village si můžete užívat prohlídku rybářských vesniček nebo zdejších korálových útesů naprosto zadarmo.

Chcete-li se ubytovat v Malé, buď si ubytování zařiďte sami přes e-mail uvedený na webových stránkách, nebo se spolehněte na české či maledivské cestovní kanceláře.

Poznejte tradiční Maledivy

Pokud se vám naskytne možnost zažít pobyt v tradiční domorodé vesnici, jedná se o opravdu silný zážitek. Ubytují vás v tradičním domku, které si lidé staví z palmových listů nebo korálů. Střechy jsou doškové a světlo propouštějí dovnitř jen malinkatá okénka. U některých stavení můžete vidět tradiční koupelny gifili. V podstatě se jedná o studnu, která je od okolí oddělená plotem a zakrývají ji došky.

Abyste se mohli vydat mimo turistickou zónu, budete nejprve potřebovat povolení. Pokud zatoužíte po trošce dobrodružství, stačí se zeptat v letovisku, ve kterém se zrovna nacházíte.

Jakmile dorazíte na ostrov, který je obydlený jen domorodci, je slušností představit se katíbovi, což je hlavní osoba na ostrově. Pro setkání zvolte takové oblečení, abyste neurazili. Ženy by měly obléknout dlouhou sukni zakrývající celé nohy a vršek s dlouhými rukávy. Muži by pak měli vsadit na dlouhé kalhoty s košilí.

Cestování na vlastní pěst

Cestovatelů, kteří by se jen tak sbalili a řekli si, že pojedou na Maledivy, zas tolik není. I tak ale občas na některého tzv. „baťůžkáře“ narazíte. Je dobré mít předem zajištěné ubytování. Jakmile ho nemáte, imigrační úředník vám nařídí si ho okamžitě najít. Výhodou je možnost ubytovat se na letišti, než si najdete něco jiného.

Za příznivé ceny se dá přespat v některé ubytovně Malé, nasávat zdejší atmosféru a plánovat, kam se vydáte dál. Pár typů vám mohou poskytnout i domorodci, kterých je tu dost. Dokonce vám mohou pomoct získat povolení potřebné k výletu mimo turistickou oblast. Můžete vyrazit do jejich vesniček, nebo si pronajmout obytný člun a na něm poznávat turistická letoviska.

V kategorii: Cestování Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Chorvatsko pro milovníky kultury a památek Chorvatsko pro milovníky kultury a památek
Přírodní krásy Chorvatska Přírodní krásy Chorvatska
Praktické informace o Maledivách Praktické informace o Maledivách
Nakupování a suvenýry z Malediv Nakupování a suvenýry z Malediv

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.