Magická Růže nebes

OLYMPUS DIGITAL CAMERADolní Kounice ležící na jihu Moravy, nedaleko města Ivančice mají hned několik velice zajímavých historických památek. Jednou z nich je zřícenina kláštera premonstrátek Rosa coeli, což v překladu znamená Růže nebes. Ač jde o zříceninu, zbytky stavby jsou stále natolik zajímavé, magické až tajemné, že k sobě lákají nejen návštěvníky z celé republiky, ale i filmové štáby.

Kulturní památka
Areál se zříceninou kláštera a přilehlou barokní rezidencí je chráněnou památkou České republiky. Byl založen v roce 1181 a od roku 1183 zde byla usídlena komunita premonstrátek z Louňovic. Jak vypadal klášter v této době, není známo. Svoji nynější podobu získal až v prní čtvrtině 14. století, kdy byla zahájena stavba nového gotického klášterního kostela, na což navázala přilehlá kvadratura s rajským dvorem.

Filmové štáby v areálu Rosa coeli
V areálu kláštera se natáčela třeba pohádka O statečném kováři, kde hlavní roli sehrál mladý Pavel Kříž. Dále se zde točil epizodní díl Četnických humoresek s názvem Poslední soud.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Blahodárný vliv na návštěvníky
Areál kláštera je vyhlášen jako místo s velice magickou a romantickou atmosférou, která zde čiší ze všech částí. Navíc má pobyt v klášteře prý blahodárný vliv na celý lidský organizmus. Každoročně se zde pořádají různé kulturní akce i výstavy.
Klášter Rosa coeli je přes zimu bohužel uzavřen. Turistická sezona v klášteře letos začíná 11. 4. 2014. Do té doby můžete využít plánované akce, které zde probíhají. Tou nejbližší je zimní komentovaná prohlídka s šálkem svařeného vína, která proběhne v sobotu 25. 1. 2014. Dvouhodinová komentovaná prohlídka vás provede po celém starobylém městě Dolní Kounice včetně kláštera.
Pozor, rezervace na prohlídku je nutná!

V kategorii: Cestování

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.