Magická Růže nebes

OLYMPUS DIGITAL CAMERADolní Kounice ležící na jihu Moravy, nedaleko města Ivančice mají hned několik velice zajímavých historických památek. Jednou z nich je zřícenina kláštera premonstrátek Rosa coeli, což v překladu znamená Růže nebes. Ač jde o zříceninu, zbytky stavby jsou stále natolik zajímavé, magické až tajemné, že k sobě lákají nejen návštěvníky z celé republiky, ale i filmové štáby.

Kulturní památka
Areál se zříceninou kláštera a přilehlou barokní rezidencí je chráněnou památkou České republiky. Byl založen v roce 1181 a od roku 1183 zde byla usídlena komunita premonstrátek z Louňovic. Jak vypadal klášter v této době, není známo. Svoji nynější podobu získal až v prní čtvrtině 14. století, kdy byla zahájena stavba nového gotického klášterního kostela, na což navázala přilehlá kvadratura s rajským dvorem.

Filmové štáby v areálu Rosa coeli
V areálu kláštera se natáčela třeba pohádka O statečném kováři, kde hlavní roli sehrál mladý Pavel Kříž. Dále se zde točil epizodní díl Četnických humoresek s názvem Poslední soud.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Blahodárný vliv na návštěvníky
Areál kláštera je vyhlášen jako místo s velice magickou a romantickou atmosférou, která zde čiší ze všech částí. Navíc má pobyt v klášteře prý blahodárný vliv na celý lidský organizmus. Každoročně se zde pořádají různé kulturní akce i výstavy.
Klášter Rosa coeli je přes zimu bohužel uzavřen. Turistická sezona v klášteře letos začíná 11. 4. 2014. Do té doby můžete využít plánované akce, které zde probíhají. Tou nejbližší je zimní komentovaná prohlídka s šálkem svařeného vína, která proběhne v sobotu 25. 1. 2014. Dvouhodinová komentovaná prohlídka vás provede po celém starobylém městě Dolní Kounice včetně kláštera.
Pozor, rezervace na prohlídku je nutná!

V kategorii: Cestování

Mohlo by Vás zajímat:

Papoušek je nejvtipnějším společníkem. Pro začínající chovatele jsou však vhodné jen některé druhy Papoušek je nejvtipnějším společníkem. Pro začínající chovatele jsou však vhodné jen některé druhy
Matka jako ohrožený druh Matka jako ohrožený druh
Co to je krabičková dieta Co to je krabičková dieta
Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2020 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.