Labe

Vodopád

Vodopád

Řeka Labe je jednou z významných řek České republiky a zároveň jednou ze třech řek České republiky, které ústí až do moře. Délka jejího toku je 1 154 km (v České republice pouze 358 km) a plocha jejího povodí je 144 055 km2 (v České republice pouze 49 993 km2). Řeka Labe pramení v nadmořské výšce 1387 m. n. m. na tzv. Labské louce v Krkonoších. Její horní tok protéká několika městy, mezi která patří např. Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice, Nymburk, Neratovice, Mělník, Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín. Odtud řeka pokračuje do sousedního Německa, kde protéká např. městy Dřážďany, Magdenburk, Hamburk a Cuxhaven, kde se nakonec vlévá do Severního moře. O celém toku Labe i o dalších podrobnostech této řeky si můžete přečíst zde.

K prameni řeky Labe, který se nachází na Labské louce, jak jsem již psal, patřící ke Špindlerově Mlýně, se lze dostat několika turistickými trasami. Jedna vede přímo ze Špindlerova Mlýna (o něm si můžete přečíst zde), odkud půjdete po červené turistické trase na západ a u bodu Nad Jilemnickou boudou se dále napojíte na trasu žlutou, která vás dovede až k prameni Labe. Tam se nacházejí erby všech měst, kterými řeka protéká, a několik laviček. Zpátky lze pak jít od pramene Labe po červené trase a po asi 4 km se napojit u Labské boudy na modrou trasu, která vás dovede až zpět do Špindlerova Mlýna.

Další trasa vede z Harrachova, o kterém se více podrobností dozvíte zde nebo tady. Tato trasa je stejně dlouhá, jako trasa ze Špindlerova Mlýna, tzn. cca 10 km. Z Harrachova se vydáte po modré trase směrem na východ a zanedlouho půjdete přes Mumlavský vodopád, což je překrásné a romantické místo, které je škoda nenavštívit. Odtud budete pokračovat stále po modré trase, která vás dovede přes Mumlavskou skálu k bodu Krakonošova snídaně. Odtud se vydáte po žluté trase k bodu Vosecká bouda, kde se napojíte na zelenou trasu. Ta vás dovede až k prameni Labe. Zpět můžete použít stejnou trasu, nebo se můžete vydat po žluté trase k bodu U Čtyř pánů, kde se napojíte na modrou trasu, která vás dovede až zpátky do Harrachova.

Je samozřejmě ale jen na vás, zda použijete mnou vybrané trasy, abyste se dostali k prameni Labe, nebo jestli použijete jinou trasu. Turistických tras, kterými se dostanete k tomuto prameni, je samozřejmě hodně.

V kategorii: Cestování

Mohlo by Vás zajímat:

Tři věci, které si musí podnikatel na začátku podnikání pořídit Tři věci, které si musí podnikatel na začátku podnikání pořídit
Byty v atraktivní lokalitě? Na Vackově probíhá další výstavba! Byty v atraktivní lokalitě? Na Vackově probíhá další výstavba!
Na chladné měsíce je potřeba se přichystat včas. Připravte svou garáž i auto Na chladné měsíce je potřeba se přichystat včas. Připravte svou garáž i auto
Se sublimačním tiskem zvládnete to, co nikdy předtím Se sublimačním tiskem zvládnete to, co nikdy předtím

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.