Kam v lednu za kulturou

koncertDost bylo televizního programu. Pojďte zažít pořádně silný kulturní zážitek. Je libo divadlo, koncert nebo snad výstavu? Máme pro vás 4 tipy na zajímavé lednové akce.

Když se zhasne
Režisér Martin Vokoun uvádí 11. ledna v Žižkovském divadle Járy Cimrmana premiéru divadlení hry, která je bláznivým večírkem plným šarvátek, intrik, nedorozumění i nečekaných zvratů. Přibližuje svátky míru a pohody; všude voní punč, všichni se mají rádi. Neudělali byste pro své bližní laskavost? Vánoční pohoda? To nikdy! Tato party vás nenechá vydechnout. V divadelních rolích se vám představí Anna Fixová / Kristýna Frejová, Natália Drabiščáková / Marta Vítů, Juraj Bernáth / Ondřej Volejník a Jiří Vojta.
11. 1. / Praha, Žižkovské divadlo Járy Cimrmana

ABBA v Ostravě a Praze
Je to již 40 let od vítězství švédské skupiny ABBA v mezinárodní hudební soutěži Eurovision Song, které jejich hvězdnou kariéru zahájilo. Právě u této příležitosti se můžete těšit na nezapomenutelnou hudební událost, kdy ABBA THE SHOW v rámci svého celosvětového turné zavítá 15. ledna do Ostravy a o den později také do Prahy.
The Show, to je ta nejlepší a všemi uznávaná imitace švédské skupiny ABBA. Během celosvětově nejúspěšnější show věnované švédskému popovému fenoménu ABBA se můžete těšit také na dobové projekce promítané na dvaceti nejmodernějších led stěnách a plno strhujících efektů, které umocní úžasnou atmosféru koncertu.
15. 1. / Ostrava, ČEZ Aréna 
16. 1. / Praha, Tipsport Aréna

Marta Kubišová: S nebývalou ochotou…
Jedna z pevných stálic českého hudebního nebe po roce opět navštíví Brno. Již 23. ledna z pódia Janáčkova divadla zazní libé tóny písní Nechte zvony znít, Óda na ticho, Nechci být ta druhá nebo Píseň o štěstí. Recitál nazvaný S nebývalou ochotou doprovází skupina Petra Maláska.
Marta Kubišová působí na hudební scéně již přes 50 let a její píseň Modlitba pro Martu se stala při okupaci vojsk Varšavské smlouvy roku 1968 symbolem národního odporu. Je majitelkou tří Zlatých slavíků a svého času vystupovala s Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem v hudebním triu Golden Kids.
23. 1. / Brno, Janáčkovo divadlo

Neviditelná výstava
Nejde sice o nějakou novinku, ale přesto stojí za připomenutí, že na Novoměstské radnici v Praze máte unikátní příležitost vyzkoušet si pohled na svět zcela jinak. Neviditelná cesta vás provede po zatemnělých místnostech, prohlídkový okruh trvá 60 minut, chodí se ve skupinách a po celou dobu s vámi bude nevidomý průvodce.
Výstava se dělí se na dvě části. Během té první uvidíte zcela odlišný život, vyzkoušíte si, jak se pohybovat v ruchu města, jak zaplatit za kávu, jak správně ochutit oběd a vybrat správné koření. V druhé části výstavy si budete moci vyzkoušet zařízení a předměty, které ve svém běžném životě nevidomí a slabozrací používají. Můžete se zeptat mluvících hodin na čas, vyzkoušet mluvící váhu nebo tlakoměr. Budete mít možnost vyzkoušet si chůzi a orientaci s bílou holí. Denní tisk si přečtete za pomoci mluvících počítačových programů nebo speciálních lup. Najdete zde i klasické společenské hry, které jsou přizpůsobeny nevidomým.
Přijďte si vyzkoušet nelehký život nevidomých. Váš nový pohled na jiný svět může hodně pomoci.
otevřeno denně / Novoměstská radnice Praha 2

Foto: Freedigitalphotos.net

V kategorii: Kultura

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.