Jelly Belly – kouzelné fazolky v desítkách příchutí

JellyBelly_logo

Jelly Belly jsou malé želatinové fazolky, které se vyrábějí v USA a v posledních letech už si je můžeme koupit i v některých českých obchodech. Zatímco v Americe se jedná už o klasiku, která se prodává desítky let, u nás jsou Jelly Belly úplnou novinkou, kterou většina lidí ještě nezná.

 

Historie společnosti Jelly Belly

Jelly Belly Candy Company, která vyrábí fazolky Jelly Belly, sídlí v americkém městě Fairfield ve státě California. Společnost byla založena v roce 1869 a samotné Jelly Belly přišly poprvé na svět v roce 1976. Želatinové fazolky si rychle získaly velkou oblibu jak v USA, tak i v dalších zemích světa. Jejich velkým příznivcem byl např. americký prezident Ronald Reagan. Dnes se ročně vyrobí více než 17 000 tun těchto sladkostí a po letech si je konečně mohou dopřát i čeští zákazníci.

 

Příchutě a balení Jelly Belly

Příchutí fazolek Jelly Belly je opravdu hodně – kromě 50 základních příchutí, mezi které patří např. borůvka, žvýkačka, kokos, mango, maliny, banán, nebo vodní meloun existuje také mnoho speciálních příchutí, které se prodávají zvlášť – např. zmrzlinové, sodovkové, extra kyselé nebo Jelly Belly máčené v čokoládě. Jelly Belly ale existují i ve verzi bez cukru, pro sportovce nebo v obalech s kreslenými postavičkami (např. s Hello Kitty nebo Mickey Mousem).

 

Bertíkovy fazolky a BeanBoozled

Kdo viděl filmy s Harry Potterem nebo o něm četl knihy, určitě si pamatuje na Bertíkovy fazolky. Ty se dají i koupit a vyrábí je právě společnost Jelly Belly. V každé krabičce Bertíkových fazolek pak najdeme nejen klasické příchutě, jako jsou třešně, zelené jablko nebo tutti-frutti, ale i speciální fazolky s příchutí pepře, zkaženého vajíčka nebo zvratků. U nás se zatím Bertíkovy fazolky neprodávají, ale koupit si můžeme něco podobného – Jelly Belly BeanBoozled. I v tomto případě najdeme v krabičce jak klasické, tak speciální příchutě fazolek – dopředu však nejde poznat, jestli se jedná o tu dobrou nebo nechutnou variantu. Tyto fazolky se dají koupit i jako herní sada a BeanBoozled tak patří mezi oblíbené hry pro více hráčů.

 

Kde u nás koupit Jelly Belly?

Ještě před pár lety se u nás Jelly Belly daly sehnat jen velmi obtížně, ale dnes už si je můžeme běžně koupit ve vybraných obchodech. Konkrétně je najdeme např. v obchodech Candy Store, které mají několik poboček v Praze a jednu v Brně. Pro ty ostatní je pak k dispozici internetový obchod, přes který si můžeme Jelly Belly objednat až domů. Kromě hotových balení si můžeme i sami namixovat příchutě, které si vybereme a to na stránce http://www.jellybellymix.cz/.

jellybelly1

Foto: www.candyusa.com, www.allthetests.com

 

V kategorii: Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Co to je krabičková dieta Co to je krabičková dieta
Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark
Dovolená s dětmi v Resortu Uhorčík *** Dovolená s dětmi v Resortu Uhorčík ***
Krel Central – zelené řešení pro Vaše úspory Krel Central – zelené řešení pro Vaše úspory

Komentáře k článku "Jelly Belly – kouzelné fazolky v desítkách příchutí"

  1. kanecka napsal:

    kde se daji sehnat ty fazolky v ti paletce

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.