Jelly Belly – kouzelné fazolky v desítkách příchutí

JellyBelly_logo

Jelly Belly jsou malé želatinové fazolky, které se vyrábějí v USA a v posledních letech už si je můžeme koupit i v některých českých obchodech. Zatímco v Americe se jedná už o klasiku, která se prodává desítky let, u nás jsou Jelly Belly úplnou novinkou, kterou většina lidí ještě nezná.

 

Historie společnosti Jelly Belly

Jelly Belly Candy Company, která vyrábí fazolky Jelly Belly, sídlí v americkém městě Fairfield ve státě California. Společnost byla založena v roce 1869 a samotné Jelly Belly přišly poprvé na svět v roce 1976. Želatinové fazolky si rychle získaly velkou oblibu jak v USA, tak i v dalších zemích světa. Jejich velkým příznivcem byl např. americký prezident Ronald Reagan. Dnes se ročně vyrobí více než 17 000 tun těchto sladkostí a po letech si je konečně mohou dopřát i čeští zákazníci.

 

Příchutě a balení Jelly Belly

Příchutí fazolek Jelly Belly je opravdu hodně – kromě 50 základních příchutí, mezi které patří např. borůvka, žvýkačka, kokos, mango, maliny, banán, nebo vodní meloun existuje také mnoho speciálních příchutí, které se prodávají zvlášť – např. zmrzlinové, sodovkové, extra kyselé nebo Jelly Belly máčené v čokoládě. Jelly Belly ale existují i ve verzi bez cukru, pro sportovce nebo v obalech s kreslenými postavičkami (např. s Hello Kitty nebo Mickey Mousem).

 

Bertíkovy fazolky a BeanBoozled

Kdo viděl filmy s Harry Potterem nebo o něm četl knihy, určitě si pamatuje na Bertíkovy fazolky. Ty se dají i koupit a vyrábí je právě společnost Jelly Belly. V každé krabičce Bertíkových fazolek pak najdeme nejen klasické příchutě, jako jsou třešně, zelené jablko nebo tutti-frutti, ale i speciální fazolky s příchutí pepře, zkaženého vajíčka nebo zvratků. U nás se zatím Bertíkovy fazolky neprodávají, ale koupit si můžeme něco podobného – Jelly Belly BeanBoozled. I v tomto případě najdeme v krabičce jak klasické, tak speciální příchutě fazolek – dopředu však nejde poznat, jestli se jedná o tu dobrou nebo nechutnou variantu. Tyto fazolky se dají koupit i jako herní sada a BeanBoozled tak patří mezi oblíbené hry pro více hráčů.

 

Kde u nás koupit Jelly Belly?

Ještě před pár lety se u nás Jelly Belly daly sehnat jen velmi obtížně, ale dnes už si je můžeme běžně koupit ve vybraných obchodech. Konkrétně je najdeme např. v obchodech Candy Store, které mají několik poboček v Praze a jednu v Brně. Pro ty ostatní je pak k dispozici internetový obchod, přes který si můžeme Jelly Belly objednat až domů. Kromě hotových balení si můžeme i sami namixovat příchutě, které si vybereme a to na stránce http://www.jellybellymix.cz/.

jellybelly1

Foto: www.candyusa.com, www.allthetests.com

 

V kategorii: Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Vydejte se do kina na Trhlinu, nejúspěšnější slovenský film historie Vydejte se do kina na Trhlinu, nejúspěšnější slovenský film historie
Peníze do Nadace DRFG posílají také sami zaměstnanci skupiny Peníze do Nadace DRFG posílají také sami zaměstnanci skupiny
Jakými fintami a triky neférových půjček se můžete setkat? Jakými fintami a triky neférových půjček se můžete setkat?
Jak by měla vypadat pracovní obuv Jak by měla vypadat pracovní obuv

Komentáře k článku "Jelly Belly – kouzelné fazolky v desítkách příchutí"

  1. kanecka napsal:

    kde se daji sehnat ty fazolky v ti paletce

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.