Je vše, co víte o pitném režimu, pravda? Odhalme mýty a potvrďme si fakta

Ať už přijdete za jakýmkoli lékařem nebo nutričním specialistou či odborníkem na hubnutí, bude vám řečeno, že pitný režim je velice důležitý. Samozřejmě bude také podotknuto, že pitným režimem se myslí pití obyčejné vody, kterou ochutíte maximálně citronem, limetou nebo okurkou. Alkohol v tomto případě povolen není, jelikož má tendenci organismus dehydratovat. To vše je něco, co se o pitném režimu ví a co vám bude během života řečeno několikrát. Kromě zmíněných informací však budou zmíněny další věci, které se týkají pitného režimu a které nejsou pravda. Odhalme proto mýty a potvrďme si zároveň fakta.

Denně musíme vypít dva až tři litry tekutin

S touto informací se setkáte denně. Mohou vám to neustále opakovat blízcí, také vám to mohou stále říkat doktoři. Jenže je to opravdu pravdivá informace? Kdepak! Je to jen jeden obecný pojem, který je třeba brát s rezervou. To, kolik vody musíme během dne vypít, se odvíjí od věku a také hmotnosti člověka, také se to odvíjí od ročního období a mimo jiné i od fyzické aktivity člověka.

Zmíněnou informaci si tak pojďme krapet upravit, a sice řekněme, že je třeba během dne vypít tolik tekutin, kolik během dne ztratíme dýcháním, močením a také pocením.

Pijte jenom vodu, to je ta správná tekutina

Ano i ne. Samozřejmě je voda důležitá a je pro člověka ideální. Hydratuje organismus, neobsahuje žádné škodlivé látky nebo něco, co by nám vadilo. Je ale třeba uvést na pravou míru jednu věc – nejen voda je vhodnou tekutinou. Kromě jiného můžeme sáhnout i o bylinkových čajích nebo po ovocných či zeleninových šťávách a smoothies. Čemu bychom se měli vyvarovat je zmiňovaný alkohol, také sodovky nebo sladké limonády.

Jídlo bychom neměli zapíjet

Mnozí lidé také budou toho názoru, že zapíjet jídlo je nezdravé. Jenže tak to není. Voda je přijatelným a také žádoucím doplňkem ke každému jídlu. Pomůže nám zahnat pocit sucha v ústech a pomůže od zaseklého jídla v krku.

V kategorii: Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

LAMAX Storm1: Líbivý a hlasitý LAMAX Storm1: Líbivý a hlasitý
Router TP-Link Archer AX20: Jako základ pro Wi-Fi 6 ideální Router TP-Link Archer AX20: Jako základ pro Wi-Fi 6 ideální
Vyplatí se sjednání pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli? Vyplatí se sjednání pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli?
Kvalitní ložní soupravy za nízké ceny Kvalitní ložní soupravy za nízké ceny

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2021 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.