Je vše, co víte o pitném režimu, pravda? Odhalme mýty a potvrďme si fakta

Ať už přijdete za jakýmkoli lékařem nebo nutričním specialistou či odborníkem na hubnutí, bude vám řečeno, že pitný režim je velice důležitý. Samozřejmě bude také podotknuto, že pitným režimem se myslí pití obyčejné vody, kterou ochutíte maximálně citronem, limetou nebo okurkou. Alkohol v tomto případě povolen není, jelikož má tendenci organismus dehydratovat. To vše je něco, co se o pitném režimu ví a co vám bude během života řečeno několikrát. Kromě zmíněných informací však budou zmíněny další věci, které se týkají pitného režimu a které nejsou pravda. Odhalme proto mýty a potvrďme si zároveň fakta.

Denně musíme vypít dva až tři litry tekutin

S touto informací se setkáte denně. Mohou vám to neustále opakovat blízcí, také vám to mohou stále říkat doktoři. Jenže je to opravdu pravdivá informace? Kdepak! Je to jen jeden obecný pojem, který je třeba brát s rezervou. To, kolik vody musíme během dne vypít, se odvíjí od věku a také hmotnosti člověka, také se to odvíjí od ročního období a mimo jiné i od fyzické aktivity člověka.

Zmíněnou informaci si tak pojďme krapet upravit, a sice řekněme, že je třeba během dne vypít tolik tekutin, kolik během dne ztratíme dýcháním, močením a také pocením.

Pijte jenom vodu, to je ta správná tekutina

Ano i ne. Samozřejmě je voda důležitá a je pro člověka ideální. Hydratuje organismus, neobsahuje žádné škodlivé látky nebo něco, co by nám vadilo. Je ale třeba uvést na pravou míru jednu věc – nejen voda je vhodnou tekutinou. Kromě jiného můžeme sáhnout i o bylinkových čajích nebo po ovocných či zeleninových šťávách a smoothies. Čemu bychom se měli vyvarovat je zmiňovaný alkohol, také sodovky nebo sladké limonády.

Jídlo bychom neměli zapíjet

Mnozí lidé také budou toho názoru, že zapíjet jídlo je nezdravé. Jenže tak to není. Voda je přijatelným a také žádoucím doplňkem ke každému jídlu. Pomůže nám zahnat pocit sucha v ústech a pomůže od zaseklého jídla v krku.

V kategorii: Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Jak uhlídat své potomky, když jsou venku? Jak uhlídat své potomky, když jsou venku?
Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku
Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.