Jak zjistit, že kariéra CNC operátora je to pravé pro vás

S výukou CNC programování začíná na středních školách – v době, kdy mladý člověk ještě netuší jaká bude jeho budoucnost a zatím mu je to i jedno. Ale CNC strojař se občas dá poznat už v mládí. Určitě tato kariéra stojí za zvážení – pokud máte potřebné vlastnosti.

1. Máš rád práci s počítači. Znáš logiku kódu a víš vyhledat a opravit problém. Computer Numerical Control (CNC) technologie přenáší digitální návrh do fyzického světa a to tě baví.
2. Rád vyrábíš věci. Tvůrčí typy se poznají už od dětství. Pokud rád navrhuješ a produkuješ, tak strojírenství je opravdu tvoje odvětví. Jen málo lidí dokáže přetvořit surový materiál na hotový výrobek nebo součástku.
3. Víš se přizpůsobit. Nerozhází tě problémy, místo nadávání je raději řešíš. V technologických odvětvích se musíš přizpůsobovat neustále – s návrhy a nastaveními od jiných programátorů, problémy se zařízením, s různými zadáními a požadavky.
4. Máš smysl pro detail. Při této technologii se nepracuje s odhady nebo nepřesnostmi. Je to práce pro přirozeně pedantné osobnosti. CNC strojní vybavení pracuje někdy na úrovni nanometrů.
5. Víš manažovat čas. Pokud si ten typ, co postupuje krok po kroku a umí si naplánovat věci, tak se při CNC zařízení budeš cítit dobře. Nebo nemáš rád nedokončenou práci. Práce s CNC je velmi dobře placená, proto je vzdělávání na místě.
6. Si týmový hráč. Strojírenská firma funguje dobře pouze když kolektiv ví co dělat a je dobře semknutý kolem úkolu. Spolupráce je nezbytná. Práce není vždy snadná, je občas psychicky nebo fyzicky náročná – tehdy vyniknou technické typy, které se umí soustředit a umí pomoci i přijmout pomoc.

V kategorii: Jak na to, Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Kosmetické služby v salonu Adefacto Kosmetické služby v salonu Adefacto
Visionplan-3D: Vaše cesta ke geodézii a virtuálním prohlídkám Visionplan-3D: Vaše cesta ke geodézii a virtuálním prohlídkám
Od zrna k šálku – Cesta napříč kulturami a časem Od zrna k šálku – Cesta napříč kulturami a časem
Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.