Jak si založit sladkovodní akvárium

Rybičky jsou velmi zvláštním domácím mazlíčkem. Člověk si je nemůže chytit, nemůže se k nim tulit ani s nimi chodit na procházky, jako třeba s pejsky. Ale i přes to jsou velmi oblíbeným domácím mazlíčkem. Rybičky jsou skvělou relaxací pro všechny, kteří mají namáhavé zaměstnání. Na první pohled by se mohlo zdát, že rybičky jsou nenáročné. Zdání klame a i o tento koníček se musíte pravidelně starat. V krátkosti si teda řekněme, jak se o takové sladkovodní akvárium starat.

V první řadě si musíte rozmyslet, jak velké akvárium si chcete pořídit. Jistě budete volit podle prostoru, možná podle financí, které do toho chcete vložit. Jakmile máte vše důležité promyšleno, můžete se vrhnout na nákup všeho, co budete potřebovat.

Nejdůležitější je samozřejmě akvárium. Pro úplné začátečníky jsou nejvhodnější ty lepená. Některá akvária se dají koupit již se zakrývacím sklem. Výhodou je to, že do akvária nenapadají žádné nečistoty, což Vám ulehčí jeho čištění. Na druhou stranu, ale sklo budete muset čistit také, tak to si člověk asi nevybere. Některým plovoucím rostlinám dokonce takové sklo vadí. Správnou velikost akvária se dá vypočítat snadno. Na dva litry vody připadne jeden centimetr délky ryby. Čím větší akvárium, tím budou rybičky šťastnější. I přesto, že teprve začínáte, kupte objemnější akvárium. Objem by mělo mít alespoň sto litrů. Akvárium by mělo mít u Vás doma své speciální místo a neměli byste ho přesunovat. Akvárium by v žádném případě nemělo stát na přímém slunci, spíše někdo v polostínu. Umístěte ho ale na dostatečně pevné místo. Uvědomte si totiž, že akvárium je dost těžké. Podstavec by měl být pevný a hlavně rovný.

Samotné akvárium si můžete doplnit různými dekoracemi, jako jsou rostlinky, kameny, různé jeskyně. Mušličky, lastury a podobně. Na zadní stěnu nalepte plakát s motivem mořského dna. Velikost akvária se tak opticky zvětší. Jako dno je nejlepší křemičitý písek, ten totiž nijak zvlášť nekalí vodu. Do písku se dají poté snadno umístit rostliny nebo jiné dekorace. Do písku můžete přidat i hnojivo.

Dekorace ale nejsou všechno, co musíte koupit do akvária. Je nutná potřebná technika, aby akvárium vůbec plnilo svou funkci. Asi nejdůležitějším prvkem je světlo. Jak již bylo napsáno, není vhodné to sluneční, a tak budete potřebovat umělé osvětlení. Akváriu nemusíte svítit stále. Stačí svítit alespoň dvanáct hodin. Ke světlu si můžete koupit časovač, který nastavíte a více se o svícení nemusíte starat. Nepostradatelný je také filtr a topení s termostatem. Teplota vody by měla být stálá, a to přesně kolem dvaceti, maximálně dvaceti pěti stupňů.

Nyní už se můžete vydat do akvaristiky a nakoupit dostatečný počet rybiček. Myslete na to, ale aby nebyly v akváriu jako v konzervě, proto to s počtem nepřehánějte.

V kategorii: Jak na to, Volný čas

Mohlo by Vás zajímat:

Bývalí zaměstnanci Renturi založili společnost Medilam, vyšetřuje se možný únik dat a klientských kontaktů Bývalí zaměstnanci Renturi založili společnost Medilam, vyšetřuje se možný únik dat a klientských kontaktů
Zjistěte, kdy slaví svátek různá jména Zjistěte, kdy slaví svátek různá jména
Jak vybrat příslušenství pro domovní čistírnu? Jak vybrat příslušenství pro domovní čistírnu?
Jak vybrat stan pro pěší toulky přírodou Jak vybrat stan pro pěší toulky přírodou
© 3917 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.