Jak se zbavit zápachu z úst

Člověk je každý den nucen komunikovat se spoustou lidí, ať už známých nebo neznámých. Je rozhodně nepříjemné, pokud se dostanete do styku s někým, komu vychází z úst nepříjemný zápach. Holou skutečností je to, že člověk ani nemusí vědět, že mu z úst zapáchá. Tato skutečnost je malinko trapná a hlavně nepříjemná.

Důvodů, proč je někomu cítit z úst je několik. Může to být aktuální stav způsobený například nějakým jídlem, nebo dlouhodobější stav, který je způsoben vážnými problémy. Jedná-li se o aktuální stav, je to ve většině případů způsobeno silně aromatickým jídlem, jako je cibule nebo třeba česnek. Proto je dobré se na veřejnosti těmto potravinám co nejvíce vyhýbat. Okamžitou pomocí je vyčištění si zubů, vypláchnutí úst ústní vodou nebo někdy postačí i žvýkačka. Možností je několik.

Dlouhodobější stavy jsou už mnohem vážnější. Jedná se o množení bakterií v ústní dutině. Zápach může být způsoben i jistým onemocněním, například žaludku, či jícnu. Zapáchajícími ústy trpí i kuřáci nebo alkoholici. Ale úplně nejčastější příčinou jsou zubní  kazy. V těch se totiž zadržují kousky potravy, které začnou po čase nepříjemně zapáchat. Zuby, které nejsou pořádně vyčištěny jsou nepříjemné nejen na pohled, ale i na aroma.

Jak tedy bojovat s nepříjemným dechem?

Asi nejzákladnějším pravidlem je pravidelná ústní hygiena. Samozřejmostí by mělo být čištění zubů minimálně dvakrát denně klasickým kartáčkem a zubní pastou. Dbejte na pečlivost, což znamená, abyste čistili zuby jeden po druhém a ze všech stran. Nezapomínejte ani na jazyk, kde se také usazují nečistoty. Ústa dokonale vypláchněte a zkontrolujte, zda byly všechny nečistoty skutečně odstraněny. Na stoličky je vhodný malý kulatý kartáček. Dále použijte malý mezizubní kartáček pro místa, kam se běžný kartáček nedostane. Propláchněte. Neumíte-li pracovat s mezizubním kartáčkem, je možné ho nahradit zubní nití. Mezizubní kartáček nevolte tehdy, máte-li malé mezery mezi zuby. Závěr hygieny by měl sestávat z výplachu úst ústní vodou. Ústní voda se nesmí používat dlouhodobě, aby nedošlo k poškození skloviny. Ústní vodu již neproplachujte vodou.

Ústní hygiena je velmi důležitá, a proto je nutné ji pravidelně opakovat, minimálně ráno a večer. Nejlepší by bylo samozřejmě po každém jídle, ale je pochopitelné, že někdy jste v situacích, kdy si zuby prostě nemůžete po každém jídle vyčistit. Malou náhradou jsou teda žvýkačky, zubní nitě nebo ústní vody. Nebo mentolové bonbony, které zabrání proniknutí zápachu z úst.

Zápach se dá regulovat také tekutinami. Nejlépe obyčejnou vodou. Dehydratace a sucho v ústech vyvolává jistý zápach. Obyčejná voda je opravdu nejlepší, protože slazené nápoje způsobují stejný zápach. Proto se snažte omezit cukr a všechno, co obsahuje. Snažte se raději konzumovat čerstvé ovoce. Dobrou náhradou čištění zubů je jablko.

V kategorii: Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

4 tipy, jak jednoduše ušetřit za tisk 4 tipy, jak jednoduše ušetřit za tisk
Klaun Pennywise ne a ne zemřít Klaun Pennywise ne a ne zemřít
Projekt Modrá kniha: Některé případy UFO nedokázali objasnit ani experti! Projekt Modrá kniha: Některé případy UFO nedokázali objasnit ani experti!
Tři věci, které si musí podnikatel na začátku podnikání pořídit Tři věci, které si musí podnikatel na začátku podnikání pořídit

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.