Jak na zdravou a hezkou pleť

Za tajemstvím krásné pleti se neskrývá pouze dobrá životospráva, ale také způsob, jakým se o ni staráme a jaké přípravky používáme. Nezatěžujte ji proto příliš velkým množstvím chemie a vybírejte pečlivě přípravky z dílny přírody.

Svěží a dlouho mladistvá vydrží pleť za dvou předpokladů – pokud se o ni staráte důsledně zevnitř, ale i zvenčí. V prvním případě je to o zdravém životním stylu, který zahrnuje vyhýbání se nadměrnému pití alkoholu, kouření, dostatečný příjem vody, zdravou stravu a také dostatek spánku. V druhém případě hovoříme o péči z kosmetického hlediska, a proto je v dnešní době stále oblíbenější bio kosmetika.

Není ale přírodní jako přírodní. Dnes již firmy mohou dát nálepku přírodní všemu, stačí správný obal a velkými písmeny nápis BIO. Jak se v takovém množství výrobků neztratit? V první řadě si o výrobcích zjistěte pár informací předem. Především o procesu výroby dané kosmetiky a certifikátech, které firma získala. Není to jenom oficialita, certifikační orgány dohlížejí právě na postup výroby, zda je v souladu s ekologickým hospodářstvím, zda se používají přírodní suroviny nejvyšší kvality a také na to, jaký je etický princip výroby takové kosmetiky. Podle toho, jaký certifikát daná firma má, pak víte, na co se zaměřuje. Některé firmy si dávají záležet na ochraně zvířat a vyhýbají se testování kosmetických složek na zvířatech, mohou být také zaměřeny na veganskou cílovku, kdy si nedovolí používat ani včelí vosk. Nicméně obecně důležité je, jaký dopad má zpracování surovin na přírodu a samotný výsledný efekt, tedy to, jak se složky připravují pro konečného spotřebitele. A přírodní kosmetika, ať už veganská nebo neveganská, by rozhodně neměla obsahovat žádné syntetické složky. Právě ty totiž zatěžují vaše tělo a jedině certifikovaná přírodní kosmetika je zárukou, že se v ní chemikálie nenacházejí.

Zdravá a krásná pleť je tedy základem spokojenosti při pohledu do zrcadla. Nezapomeňte ale na to, že je jen jednou z cihliček budujících svěží a pěstěný vzhled. Ať už je váš outfit jakýkoliv, závěrečnou tečku mu dodá kvalitní vůně. Luxusní francouzské parfémy najdete u výrobce Santini, který nabízí kvalitní výběr za rozumnou cenu pro dámy i pro jejich polovičky.

V kategorii: Krása, Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Dovolená s dětmi v Resortu Uhorčík *** Dovolená s dětmi v Resortu Uhorčík ***
Krel Central – zelené řešení pro Vaše úspory Krel Central – zelené řešení pro Vaše úspory
Tři důvody, proč navštívit Beskydy Tři důvody, proč navštívit Beskydy
Pro klid duše si pojistěte svůj majetek! Pro klid duše si pojistěte svůj majetek!

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.