Jak hrát online hry na internetu

Ve virtuálním světě internetu existuje celá řada zajímavých míst a samo sebou také možností, jak se zabavit ve chvílích nudy. Pakliže se tedy začnete nudit a máte při sobě počítač s přístupem k internetu, tak není nic jednoduššího, než se podívat po nějakých zajímavých internetových hrách, kterých je internet plný a v mnoha případech narazíte na hry, jež se dají odehrát úplně zadarmo, což je jistě velké plus. Dalším plusem je, že není nutné si cokoliv stahovat do počítače. Stačí mít aktualizovaný prohlížeč, kde bude nainstalovaný potřebný zásuvný modul, aby se daly flashové hry spustit. V neposlední řadě je zapotřebí zmínit, že existují specializované webové stránky, na kterých se dají nalézt flashové hry a provozovatel si za jejich poskytování nebere od uživatelů žádné peníze, protože je čerpá z reklam umístěných na serveru, což je pro hráče určitě lepší cena za hru, než kdyby si ji musel platit ze svého. Kromě všeobecných herních serverů se také dají najít specializované stránky, kde se může najít třeba jen určitý typ her.

Flashové hry a jejich vývoj samozřejmě prošly celou řadou změn. Na stránky se tyto hry vkládají jako interaktivní objekty, které se samy načtou ve chvíli, kdy si je uživatel rozhodne spustit v prohlížeči. Flashové hry byly zpočátku pouze relativně jednoduché a hlavně časově nepříliš náročné. To se ovšem postupem času změnilo a v dnešní době už se můžeme setkat s náročnými hrami, které uživateli ukrojí hodně volného času, pokud se do hry opravdu vžije. V současnosti už hry podporují také hru více hráčů nebo komunikaci přes internet. To v minulosti ve většině případů možné nebylo. Občas se ve hře udržují třeba i seznamy nejvyšších bodových zisků.

V minulosti existovalo jen několik zahraničních webů, které se svojí tvorbou příliš neodlišovaly od tehdejšího největšího konkurenta – Javy. Flashové hry se ovšem zlepšovaly i díky tomu, že vznikaly stále nové verze Flashe, což umožňovalo mnohem lepší a dokonalejší zábavu. Ze začátku se sice jednalo o opravdu jednoduché hry typ piškvorky, lodě či šachy, ale postupem času se začaly vyvíjet hry jako fotbalové simulace, střílečky či simulátory. V současnosti už technologie Flash nemá příliš velkou konkurenci. Java se v tomto ohledu již v podstatě nepoužívá. Do budoucna by s flashovou technologií mohl soupeřit třeba Microsoft. Vytváření aplikací ve Flashi se dělá za pomoci programu s názvem Macromedia Flash Professional, kde se vytváří jak grafická stránka hry, tak samotný program. V dnešní době už se z tvorby flashových her pomalu stává velice výnosný obchod a prosazuje se i na jiném poli, než v rámci počítačů.

Teď již něco konkrétního k samotným flashovým hrám. Tyto hry můžeme jednoduše rozdělit do několika kategorií podle toho, do jakého žánru spadají. Tradičně se hry rozdělují na adventury, akční hry, skákačky, střílečky, karetní hry, arkády, hry pro dívky, logické hry, mahjong, postřehové hry, simulace, sportovní hry, stolní hry, strategie či závodění. To ale samo sebou není jediné možné dělení a každá stránka si v zásadě jede vlastní systém. Někdy se dokonce může stát, že správce webových stránek se rozhodne připravit pouze specializované místo, kde se nachází jen hry jednoho typu. Často se můžete setkat s poměrně zajímavým usnadněním pro běžné uživatele, aby výběr hry nebyl až tak složitý. Dostanete totiž možnost přečíst si krátký popisek o tom, co se ve hře vlastně děje, stejně jako se můžete setkat s popisem ovládání. Většinou nechybí ani obrázek, podle nějž se dá hra identifikovat.     Chlapci mívají v oblibě jiné typy her, než jaké se líbí dívkám. Mezi velmi oblíbené chlapecké kategorie her patří strategické hry, kde mezi všemi vyčnívá typ Tower Defense, kde se musíte postavit nebezpečným nepřátelům, kteří se pokoušejí probojovat se přes obranu. Mezi další oblíbené kategorie u chlapců patří akční hry nebo závodění mezi různými vozítky. Naopak děvčata mají raději jednodušší a klidnější hry. Většinou si oblíbí hry, kde se mohou postarat o svěřenou modelku a vylepšit její vzhled k dokonalosti za pomoci určitých změn oblečení a vzezření. Dále si dívky jistě oblíbí kuchařské hry, které se ve většině případů zakládají na reálných receptech, což rozhodně není špatný nápad. Některé kategorie jsou však vyloženě neutrální a v oblibě je mají dívky, stejně jako chlapci. Takto neutrálně můžeme označit třeba hry logické, kde si všichni procvičí své mozkové buňky. Logické hry bývají určeny opravdu pro široké publikum, protože na své si přijde i starší generace. V rámci některých logických her si dokonce mohou děti školou povinné procvičit některé potřebné předměty.

Existují i různé herní série, které se postupem času vyvíjejí a přibývají stále nové díly. To můžeme přičítat tomu, že se jedná o poměrně oblíbené hry a autoři proto neváhají s vývojem nových pokračování. Mezi tyto hry rozhodně patří série Sift Heads, Hobo, Burger Restaurant, Monkey Go Happy, Papa Louie, Bomb It nebo Super Mario Bros. Ani jedna z těchto sérií se rozhodně nedá označit za ztrátu času a proč si nevyzkoušet některou kvalitní herní sérii?

V kategorii: Hry, Online hry, Volný čas

Mohlo by Vás zajímat:

Papoušek je nejvtipnějším společníkem. Pro začínající chovatele jsou však vhodné jen některé druhy Papoušek je nejvtipnějším společníkem. Pro začínající chovatele jsou však vhodné jen některé druhy
Matka jako ohrožený druh Matka jako ohrožený druh
Co to je krabičková dieta Co to je krabičková dieta
Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2020 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.