Hnědý vrch

Výhled z lanovky

Výhled z lanovky

Hnědý vrch je vyvýšenina, která se nachází v Krkonoších u polských hranic. Na Hnědý vrch lze vyjet lanovkou i vyjít pěšky. Je jen na vás, který způsob si vyberete. Pokud se chcete dostat na Hnědý vrch, měli byste nejdříve přijet nebo přijít do Pece pod Sněžkou. Protože je Pec pod Sněžkou malá obec, myslím si, že se v ní určitě neztratíte. Pokud půjdete nebo pojedete kolem hospody Na Peci, informačního centra, hotelu Hvězda a penzionu U Bláhů (v tomto pořadí), přijdete nebo přijedete na parkoviště k lanovce na Hnědý vrch. A pozor, toto parkoviště je placené!

Z parkoviště lze jít stezkou pro chodce až k lanovce na Hnědý vrch. Tato pěšinka je krásná a celkem i nová, bez nějakých výmolů, takže se po ní jde naprosto skvěle. Po asi 10 min. chůze do kopce touto stezkou přijdete k lanovce a k cestě, která vede na Hnědý vrch. Zde se tedy musíte rozhodnout, zdali půjdete pěšky, nebo zvolíte lanovku. Lanovka stojí kolem 100 Kč, cena se samozřejmě v závislosti na období a stáří osoby mění.

Pokud pojedete nahoru lanovkou, jako většina turistů a turistek, užijete si krásný výhled i na Sněžku, nejvyšší horu České republiky s nadmořskou výškou 1602 m. n. m., už z lanovky. Tato lanovka je sedačková se čtyřmi sedátky. Na lanovku lze zaháknout i svá kola. Cesta lanovkou trvá asi 5 minut. Až se dostanete na Hnědý vrch, budete v nadmořské výšce 1215 m. n. m.

 

Na Hnědém vrchu

Na Hnědém vrchu

 

Z Hnědého vrchu je opravdu krásný výhled do celého okolí. Pokud se nebojíte výšek, můžete vystoupat i na zcela novou a nezpoplatněnou rozhledu, ze které je ještě o něco lepší výhled do krajiny kolem.

Zde se nyní samozřejmě opět můžete rozhodnout, zdali pojedete lanovkou i zpátky, nebo se dolů vydáte pěšky. Jednou z cest, která vás dovede přesně k dolní stanici lanovky (tam, kde jste vyjeli), se jde asi 2 hodiny. Celá cesta je pochopitelně z kopce. Komu ale nevadí velmi prudký svah, může sejít dolů i pod lanovkou. To by vám trvalo asi 30 minut, ale tuto cestu nedoporučuji, je opravdu dost příkrá.

V kategorii: Cestování

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.